اخبار گردشگری مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

تابلو قران حکاکی شده بر 85 در نجف در موزه آستان قدس رضوی

حکاکی

از تابلوی قران حکاکی شده بر 85 در نجف رونمایی شد.

تابلوی قرآن حکاکی شده بر ۸۵ دُرّ نجف اهدایی رهبر معظم انقلاب در موزه قرآن رضوی به نمایش درآمده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی تابلوی قرآن حکاکی شده برنمایش تابلوی قرآن حکاکی شده بر ۸۵ دُرّ نجف در موزه قرآن رضوی ۸۵ در نجف، در ایام ماه مبارک رمضان در تالار ورودی موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری برای معرض بازدید عموم قرار گرفت.

این تابلوی نفیس و ارزشمند که در ابعاد ۷۱ در ۵۱ سانی‌متر در زمینه‌ای چوبی مشبک با قابی برجسته طراحی و ساخته شده، به نقوش خطائی و معرق کلاژ مزین و هفده گل پنج‌پر از دُرّ نجف بر روی آن نصب شده که آیات قرآن کریم با رنگ آبی بر آن‌ها نوشته شده است.

تابلو بر روی پارچه‌ای از مخمل سبز قرار دارد که عبارت “القرآن الکریم” بر روی آن گلدوزی شده است.

در مرکز این تابلو نیز عبارت‌های “القرآن الکریم” و عبارت‌های عربی “منحوت علی در النجف بأیدی حرفیین نجفیین” و “مقدم السماحة آیة الله السید علی الخامنئی قائد الجمهوریة الإسلامیة الإیرانیة من العلامة الدکتور السید محمد بحرالعلوم ۱۴۲۵ ه، ۲۰۰۴ م”، کتابت شده است.

این اثر نفیس در سال ۱۳۸۲ بدست علامه دکتر سید محمد بحرالعلوم به رهبر معظم انقلاب اهداشد و معظم‌له آن را به موزه آستان مقدس رضوی تقدیم کردند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید این اثر موزه‌ای همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۲ به حرم مطهر، صحن کوثر، موزه قرآن وهدایای مقام معظم رهبری مراجعه کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *