اخبار گردشگری مشهد

بوستان ورزش برای کودکان معلول در مشهد

بوستان ورزش

بوستان ورزش برای کودکان معلول و بهره برداری از آن در شرق کشور

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی از افتتاح نخستین مجموعه مناسب سازی شده برای ورزش کودکان معلول شرق کشور در مشهد با همت شهرداری مشهد در ۱۲ آذر همزمان با روز جهانی معلولان می‌گوید.
مسعود فیروزی اضافه می‌کند: این مجموعه هم اکنون در بوستان بسیج، واقع در شمال شرقی مشهد توسط شهرداری مشهد و در راستای تحقق شعار «شهر مهربان» در حال ساخت و نصب است و در روز‌های آینده مورد آزمایش نهایی قرار می‌گیرد.
دبیر ستاد مناسب سازی استان خراسان رضوی بیان می‌کند که شهرداری مشهد با همکاری کارشناسان بهزیستی و جامعه معلولان استان، وسایل بازی این بوستان‌ها را برای کودکان دارای معلولیت مناسب سازی می‌کند.
به گفته او در فاز نخست، این طرح برای کودکان اوتیستیک، کودکان دارای معلولیت جسمی حرکتی و کودکان نابینای زیر ۱۰ سال مناسب سازی می‌شود.
فیروزی این افتتاحیه را آغاز یک برنامه منظم و دوره‌ای برای مناسب سازی وسایل بازی همه بوستان‌های مشهد و سایر شهرستان‌های خراسان رضوی می‌داند و می‌گوید: با فرمانداری شهرستان‌های استان که رئیس کمیته فنی مناسب سازی در شهرستان‌ها هستند در حال رایزنی هستیم تا دست کم در بوستان‌هایی که امکانات کافی وجود دارد وسایل بازی معلولان را نصب کنند تا این کودکان نیز از نعمت تحرک و ورزش در فضای پارکی و تفریحی بهره‌مند شوند.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی ضمن تشکر از مدیران شهرداری و شورای شهر تصریح می‌کند: شهردار، مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد و همچنین شورای شهر همکاری جدی و تنگاتنگی با بهزیستی دارند و دغدغه‌مند معلولان هستند که امیدواریم این همکاری روز به روز بیشتر و نتایج آن برای معلولان عزیزمان ملموس‌تر شود.
فیروزی ادامه می‌دهد: به دوستان شهرداری هم گفته ایم که کودکان دارای معلولیت نباید از دیگران جداسازی شوند و به همین خاطر، وسایل بازی آن‌ها در کنار وسایل بازی کودکان غیرمعلول نصب می‌شود تا هیچ گونه احساس جدایی و جداسازی در بین نباشد و همه کودکان در کنار یکدیگر از این فضا‌ها بهره‌مند شوند.
او همچنین درباره برگزاری برنامه‌های روز جهانی معلولان در استان می‌گوید: امسال برنامه‌های ویژه‌ای برای هفته معلولان تدارک دیده ایم که در هفته اول آذرماه اعلام می‌شود.
بنا بر اعلام فیروزی با احتساب مددجویان بخش اجتماعی و خانواده هایشان نزدیک به ۶۰۰هزارنفر از جمعیت استان تحت پوشش خدمات بهزیستی خراسان رضوی هستند. نیمی از این جمعیت در مشهد هستند که می‌توانیم بگوییم ۱۰ درصد جمعیت مشهد را شامل می‌شوند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *