اخبار گردشگری مشهد, جاذبه های مشهد

بهره گیری از خلاقیت جوانان در ساخت المان های نوروزی

جوانان

امسال از خلاقیت جوانان در ساخت المان های نوروزی شهر مشهد

سیدعبدالله ارجائی در نشست گزارش اقدامات جشنواره بین المللی هنر‌های شهری مشهد افزود: باید در ورودی‌های مشهد اعم از جادهاستفاده خلاقیت جوانان برای ساخت المان‌های نوروزی ای، فرودگاه و راه آهن اتفاقی نو رقم زده شود و برای ساخت المان‌های نوروزی از خلاقیت جوانان بهره گرفته شود.

وی گفت: تمامی المان‌ها باید رابطه مشخصی با هویت شهر داشته باشند و المان‌هایی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به شهر نمی‌پردازند المان مشهدالرضا(ع) نیستند.

شهردار مشهد افزود: المان‌ها در تمام شهر باید توزیع متوازن داشته باشد، نباید در قسمتی از شهر پاویون‌های مجلل بسازید که مشکل ساز شود، همچنین در رنگ‌آمیزی‌های شهری باید از رنگ‌های شاد استفاده شود تا فضا‌های شهری نشاط‌آور باشد.

وی با بیان اینکه بهترین تیم کشور را در شهرداری مشهد داریم و می‌توانیم بهاری به‌یادماندنی را رقم بزنیم گفت: برای جشنواره استقبال از بهار پیوست رسانه‌ای قوی، ملی و بین‌المللی نیاز است همچنین باید یک ابزار دقیق برای داوری در بخش اصلی و مردمی مشخص شود.

استقبال از بهار، یک جشنواره هنر شهری به ابتکار شهرداری مشهد با قدمتی بیش از یک دهه است که با مددگیری از خلاقیت‌ها، نماد‌های زیبا از آثار هنرمندان عرصه‌های مختلف و کارشناسان امور شهرآرایی در آستانه روز‌های آغازین بهار در فضای عمومی شهر جانمایی شده و همگام با نو شدن طبیعت درصدد نشاط بخشی به شهروندان مشهد و زائران و مسافران نوروزی این کلانشهر است.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *