اخبار گردشگری مشهد, جاذبه های مشهد, رویدادهای مشهد

برگزاری 2 نمایشگاه هنری در مشهد

7607539 434 min 1

گشایش نمایشگاهی از آثار هنرمندان خراسانی

همزمان با برگزاری چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر خراسان رضوی نمایشگاه پوستر هنرمندان طراح خراسان رضوی و نمایشگاه آثار هنرمند فقید قدیر صباغیان در مشهد گشایش یافت.

مدیر هنری چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر گفت: در نگارخانه گشایش دو نمایشگاه هنری در مشهد رضوان مشهد نمایشگاه پوستری از آثار هنرمندان برجسته طراحی گرافیک خراسان رضوی با حضور جمعی از مدیران فرهنگی هنری استان گشایش یافت.

غلامرضا خلیلی افزود: در این نمایشگاه ۳۸ اثر منتخب با موضوع آزاد از اساتید و هنرمندان حرفه‌ای رشته گرافیک استان در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است.

وی گفت: ۳ پوستر از ۳۲ پوستر پذیرفته شده در بخش طراحی گرافیک چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر کشور به هنرمندان خراسان رضوی تعلق دارد که یک اثر آن در نمایشگاه حاضر قابل رؤیت است.

مدیر هنری چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با اشاره به دو بخش نکوداشت اساتید و بزرگداشت نخبگان هنر در عرصه نقاشی به عنوان بخش‌هایی از این جشنواره، برگزاری نمایشگاه آثار قدیر صباغیان را در راستای نکوداشت این هنرمند پیشکسوت عنوان کرد افزود: در نگارخانه موزه مرکزی آستان قدس رضوی ۳۸ اثر از استاد صباغیان به نمایش درآمده است که به سبک رنگ روغن با شیوه رئالیستی مکتب کمال‌الملک با موضوعات مختلف به خلق آثار پرداخته است.

خلیلی افزود: استاد صباغیان یکی از شاگردان مکتب کمال‌الملک است که بسیاری از هنرمندان امروز در خراسان که به عنوان چهره هنری مطرح هستند در محضر ایشان شاگردی کردند.

نمایشگاه آثار مرحوم صباغیان ۱۶ بهمن ماه با حضور جمع کثیری از هنرمندان عرصه‌های مختلف در نگارخانه موزه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت و تا پایان بهمن ماه برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *