اخبار گردشگری مشهد

برگزاری 168 جشن نوروزگاه در استان

ابوالفضل مکرمی‌فر ضمن تبریک سال جدید به هم‌میهنان و زائرین و مسافرینی که به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، اظهار کرد: تمامی تمهیدات لازم برای یک نوروز بانشاط و باشکوه برای زائرین و مسافرین در نوروزگاه استان خراسان رضوی و به ویژه مشهد مقدس فراهم شده است.
 
وی ضمن بیان این که امسال 168 جشن نوروزگاه را در سطح استان و در 28 شهر خواهیم داشت، اضافه کرد: افتتاحیه این جشن‌ها روز سوم فروردین در مجموعه آرامگاه فردوسی خواهد بود. 
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: به تمام زائرین و مسافرینی که به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، پیشنهاد می‌کنیم حتما پس از زیارت، صرف یک یا چند روزی که در مشهد حضور خواهند داشت به سایر شهرستان‌های استان نیز سر بزنند و از جاذبه‌های بی‌بدیل و بی‌نظیر خراسان بازدید کنند.
 
مکرمی‌فر با اشاره به وجود جاذبه‌های گوناگون در سطح استان عنوان کرد: حدود 4 هزار اثر باستانی، تاریخی و فرهنگی در سطح استان داریم که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و همچنین آثار ثبت شده در فهرست آثار جهانی نیز در استان وجود دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: محورهای گردشگری سطح استان از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار ارزشمندی برخوردار است و عزیزانی که در مشهد حضور دارند، می‌توانند به محورهای شرق، غرب و جنوب خراسان سفر کنند و از جاذبه‌ها، آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان بهره‌مندی لازم را داشته باشند.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ضمن تاکید بر این که تمام مجموعه‌ها و موزه‌های ما در طول ایام نوروز از صبح یک‌سره به روی علاقه‌مندان باز خواهد بود، عنوان کرد: بنده دعوت می‌کنم که مسافران از بوم‌گردی‌های استان ما و غذاهای سنتی  آن دیدن کرده و در آن اسکان داشته باشند و از فضاهای تاریخی بسیار زیبای استان لذت ببرند.
 
وی همچنین در خصوص بازاچه‌های فعال صنایع دستی در سطح استان بیان کرد: 713 بازارچه صنایع دستی در سطح شهرستان‌ها و به ویژه شهر مشهد پیش‌بینی شده است که در ایام تعطیلات فعال خواهد بود.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تاکید کرد: تمامی تمهیدات لازم از سوی 12 کمیته خدمات سفر و 40 دستگاه خصوصی در طول تعطیلات صورت گرفته و به صورت شبانه‌روزی در خدمت زائرین و مسافرین در سطح استان خواهند بود. همچنین دفتر ستاد خدمات سفر در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به صورت شبانه‌روزی پاسخ‌گوی شکایات تمامی مسافرین و زائرینی که در مدت تعطیلات به مشهد سفر کرده‌اند بوده و چنانچه شکایتی از تاسیسات گردشگری در سطح استان داشته باشند، قابل بررسی و رصد خواهد بود.
 
وی در تکمیل سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدوارم تمامی عزیزانی که در کل کشور سفر می‌کنند و به ویژه کسانی که برای زیارت علی بن موسی الرضا(ع) به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، سفری خوب، بانشاط، فرح‌بخش و سلامتی نوروزگاه را داشته باشند.