اخبار گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

برگزاری رویداد بین المللی “رمضان، ماه امت” در مشهد

رمضان

رویداد بزرگ رمضان، ماه امت در مشهد برگزار می گردد.

رویداد بین المللی “رمضان، ماه امت” در پنج روز آخر ماه مبارک رمضان و پنج  روز ابتدایی ماه شوال در سالن ورزشی شهدای مدافع حرم منطقه گلشهر مشهد برگزار خواهد شد.

معاون‌ شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: رویداد رویداد بین‌ المللی بین المللی “رمضان، ماه امت” به همت معاونت فرهنگی شهرداری مشهد و با مشارکت مردم و نخبگان به مدت ۱۰ شب در منطقه “گلشهر” مشهد برگزار می‌ شود.

حسین باغگلی اعلام کرد: نهاد مردمی “صف” متشکل از فعالان فرهنگی با دغدغه توجه به پیشرفت حاشیه شهر در مشهد فعالیت خود را با مطالعه، شناسایی و ارتباط  با محلات حاشیه شهر آغاز کرده‌ است که یکی از فعالیت‌ های این نهاد به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و با تکیه بر جهانشهر بودن مشهد، برگزاری رویداد بین المللی “رمضان، ماه امت” است که در پنج روز آخر ماه مبارک رمضان و پنج  روز ابتدایی ماه شوال در سالن ورزشی شهدای مدافع حرم منطقه گلشهر، با ظرفیت هزار نفر برگزار خواهد شد.
وی افزود: این رویداد به آواها و نواهای کشورهای اسلامی می پردازد که در کنار ایران، کشورهای افغانستان، پاکستان و لبنان مدنظر خواهند بود و پیرو آن گروه های سرود مقاومت از لبنان، قوالی از پاکستان و منقبت  خوانی از افغانستان به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
معاون‌ شهردار مشهد اضافه کرد: در مباحث مربوط به حاشیه زدایی، رویکرد قالب، توانمندسازی است که به طور معمول معطوف به فرد و خانوار است، از آنجایی که در مقیاس محله اقدامی انجام نمی  شود، آنان که توانمند می شوند معمولا به محض توانمندشدن حاشیه شهر را ترک می‌ کنند، در نتیجه حاشیه شهر رشد نمی‌ کند.

باغگلی ادامه داد: به منظور تقویت جاذبه  های محلی در مناطق حاشیه شهر ، طرحی با عنوان رمضان، ماه امت برنامه‌ ریزی شده است که مرحله نخست این طرح در محله گلشهر اجرا می شود، این منطقه به دلیل سکونت مهاجران افغانستانی، جاذبه و ظرفیت بین  المللی دارد، نخبگان بسیاری در گلشهر حضور دارند که از آنان در برگزاری این رویداد کمک گرفته می  شود.
رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در مدت برپایی این رویداد، نمایشگاهی با ۲۵  غرفه از محصولات و تولیدات ساکنان گلشهر نظیر صنایع  غذایی، شیرینی، نوشیدنی  ها، سوغات و پوشاک تولیدی آنان برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: ساکنان و زائران بین  المللی بسیاری در مشهد حضور دارند اما ظهور و بروز هویت جهانی مشهد در رویدادها و رفتار مردم این شهر آنچنان محسوس نیست، بنابراین باید به ظرفیت  های خاص هویت مشهد توجه بیشتری شود.
بولوارهای شهید بابانظر، شهید آوینی، میامی و کشف رود و کانال های منتهی به آن چهار ضلع محله گلشهر را تشکیل می دهند. این پهنه با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، نیمی از مساحت منطقه پنج شهرداری مشهد با ۱۷۵ هزار سکنه را شامل می شود.
یک سوم جمعیت ۳.۵ میلیون نفری مشهد در مناطق حاشیه این کلانشهر سکونت دارند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *