اخبار گردشگری مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

برگزاری آیین دسته ی علوی در شهر مشهد

علوی

آیین عزاداری دسته علوی در مشهد برگزار شد.

آیین عزاداری دسته علوی همزمان با سالروز شهادت امام علی (ع) و به رسم سال‌ های گذشته از مدرسه آیت الله خویی به سمت حرم رضوی برگزار شد.

آیین عزاداری دسته علوی همزمان با سالروز شهادت امام علی (ع) با حضور علما، آیین عزاداری دسته علوی در مشهد برگزار شدفضلا، هیاتهای مذهبی و دوستداران خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) عصر امروز در مشهد برگزار شد.

این آیین به رسم سال‌ های گذشته با حضور جمعیت عزادار از مدرسه آیت الله خویی به سمت حرم رضوی برگزار شد.

استاد درس خارج حوزه علمیه مشهد در این آیین با اشاره به برگزاری باشکوه این آیین از حدود ۱۰ سال پیش، گفت: امیرمومنان (ع) شخصیت آموزنده همه حقایق و عالی ترین مطالب مورد نیاز انسان است.

آیت الله سیدجعفر سیدان افزود: سخنان حضرت علی (ع) در بیان معارف توحیدی، مسائل اخلاقی، تربیتی، فردی اجتماعی و هر آنچه بشر به آن نیازمند است، بی نظیر است.

استاد حوزه علمیه خراسان اضافه کرد: سخنان امام علی (ع) جریان مشخص شدن جایگاه حق، راه رسیدن به حقایق عالی انسانی و زمینه سعادت ابدی را برای جهانیان روشن می سازد و بعد از پیامبر اسلام (ص) آن بزرگوار در صدر معارف ناب توحیدی، اخلاق، مسائل حکومت و تربیتی قرار دارد.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) مظلوم ترین فرد و نخستین مومن به اسلام بود، آن حضرت در جنگ های مختلف از اسلام دفاع کرد ولی با این همه کمالات و ویژگی ها به شخصیت علمی، عملی و معنوی ایشان در طول تاریخ ظلم شده است.
آیین دسته عزای علوی بیش از ۱۰ سال است که در مشهد برگزار می‌ شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *