اخبار گردشگری مشهد

برنامه آخر سال گالری‌های مشهد

 

با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز، فعالیت‌های فرهنگی این روزها رنگ و بوی نوروزی به خود گرفته‌اند و نمایشگاه‌های آثار هنری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در آخرین هفته اسفندماه، نمایشگاه‌های «بوی بهار»، «برای نوروز»، «نوروز ۱۴۰۰»، «دم» و «دربند کردن رنگین کمان» در گالری‌های مشهد میزبان علاقه‌مندان به هنر هستند که در ادامه معرفی می‌شوند.

«بوی بهار» در نگارخانه حامی

نمایشگاه گروهی دیوار کوب و هفت‌سین «بوی بهار» با آثاری از مائده کریمی رستکی، زهرا بی‌پروا، تکتم پری‌پور، فاطمه نیرآبادی، مرجان‌السادات عباسیان حسینی، فاطمه گل‌صفت، فاطمه زارعی خیبری، سمانه یونس‌زاده، بیتا جعفری، سعیده دهقانی، سپیده همتی، سپیده آرین، فرزانه مرادی اندرزی، محدثه صبور، صدیقه محمودی، ملیکا صبوری، عصمت رضوی‌زاده، فرزانه سادات صابری پستچی، حمیده کسرائی، نادیا فولادزاده و سیده سحر حسینی مقدم از روز ۲۵ اسفندماه در نگارخانه حامی، واقع در خیابان لادن ۷ افتتاح شده و تا ۲۷ اسفندماه ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه نوروزی از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است.

«برای نوروز» در نگارخانه پاتوق هنر

نمایشگاه گروهی نقاشی، دیوارکوب، ویترای، گلیم، کیف، دست‌سازه‌های چرمی، زیورآلات دستی، پتینه، رزینی و هفت‌سین «برای نوروز» با آثاری از پریسا خان‌وکیلی، مریم دهقان‌راد، سیما نیرآبادی، کیمیا سلجوقی، مهدیه صفدری، نازنین جهانی، سحر صادقی، زهرا بی‌پروا، زهرا نصرتی، حنانه باقری، الهام قربانی و حیدر بصیری از روز ۲۳ اسفندماه، در نگارخانه پاتوق هنر واقع در خیابان فلسطین ۳ افتتاح شده و تا ۲۷ اسفند نیز ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۱۹:۳۰ خواهد بود.

«نوروز ۱۴۰۰» در نگارخانه مانیاد

نمایشگاه آثار هنری «نوروز ۱۴۰۰» با آثاری از مژگان علی‌پور، عفیفه بهادری مقدم، مهدی سالم، مینا کیان‌مهر، عادله واعظیان، سارا کیخا، پگاه عباس‌زاده، الهام شاهرخی، سمانه بهرام‌زاده، ملیکا صبوری، مریم کاشف، سارا سیمایی، هدیه رضازاده، فاطمه زارعی و مریم یوسف‌زاده از روز ۲۴ اسفندماه، در نگارخانه مانیاد، واقع در حدفاصل میدان هاشمیه و چهارراه کوثر، نبش پیروزی ۳۶ افتتاح شده و تا ۲۹ اسفند نیز ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است.

«دم» در نگارخانه روند

نمایشگاه نقاشی «دم» به صورت بلندمدت با آثاری از احسان احمدی، محمود اسماعیل‌زاده، مرجان براتی، سینا بل‌گوار، سمیه چهارتکان، پدرام حسامی، حمید حلیمی، جلیل حیاتی، سمانه طهماسبی‌نیا، فاروق محتاجی، فرامرز مختارپور، مریم نمین، حجت نیک‌روش، امیرمهدی وثوق و هوچیثرا یوسفی از ۱۵ اسفندماه ۹۹ در نگارخانه روند، واقع در بلوار خیام، خیابان ارشاد ۶ افتتاح شده و تا ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. آثار حاضر در این نمایشگاه در طول زمان برگزاری تغییر خواهند کرد و زمان بازدید از ساعت ۱۷ تا ۲۰ خواهد بود.

«در بند کردن رنگین‌کمان» در نگارخانه رادین

نمایشگاه آثار نقاشی «در بند کردن رنگین‌کمان» اولین نمایشگاهی است که پس از بازگشایی گالری رادین در مکان جدیدش برگزار می‌شود. این نمایشگاه با آثاری از محمود آزادنیا، مریم آیین، محمد ابوترابی، مریم اصفهانی، حمید امامی، آذر انورحسینی، لادن اورنگی، محمدجعفر پاکروان، میترا تشکری، حسین خنجری، مسعود رستگار، منیره سعیدی‌نجات، علی سیران، عباس شهسوار، نوید ظفرعلی‌زاده، ندا عظیمی، یگانه قدیریان، محمدحسین مالدار، مهدی محدث، طاهر موسوی و طاهره واحدیان از روز ۲۲ اسفندماه ۹۹در نگارخانه رادین، واقع در بلوار سجاد، خیابان حامد جنوبی ۱۲ افتتاح شده و تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی این نمایشگاه‌ها باید با رعایت کامل‌ شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شوند. رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی دست‌ها در فضای نگارخانه الزامی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *