اخبار گردشگری مشهد

برنامه‌های قرآنی حرم امام رضا (ع) در ماه مبارک رمضان

 

این برنامه‌ها برای سنین مختلف و در ساعات مختلف شبانه‌روز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمسعود میریان درخصوص برنامه‌های حرم مطهر رضوی در ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن ویژه ‌برنامه‌های قرآنی متنوعی تدارک دیده شده است. به منظور بهره‌مندی بیشتر زائران و مجاوران بارگاه قدسی رضوی از فیض تلاوت قرآن کریم در این ماه، محافل قرآنی متعددی در ساعات مختلفی از شبانه روز برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: نخستین محفل قرآنی روزانه حرم رضوی در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه پس از اقامه نماز صبح در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد برپا خواهد شد. هم‌چنین جلسات ترتیل‌خوانی قرآن کریم در حرم مطهر رضوی از ساعت ۱۱ الی ۱۲ در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و در ساعت ۱۷ الی ۱۸ نیز زائران و مجاوران بارگاه نورانی رضوی در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد میهمان محفل ترتیل‌خوانی قرآن کریم خواهند شد.

میریان با اشاره به برگزاری محفل قرآنی ویژه خواهران در حرم مطهر رضوی، بیان کرد: این محفل قرآنی با عنوان «ام ابیها» و ویژه بانوان خواهد بود که همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۱۲ در محل مدرسه خیرات‌خوان حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: محفل قرآنی «ابناء‌الرضا(ع)» نیز یکی دیگر از محافل قرآنی ایام ماه مبارک رمضان است که ویژه نوجوانان برنامه‌ریزی شده است و همه روزه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در محل صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی میزبان زائران و مجاوران نوجوان خواهد بود.

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی با بیان این که مشهدالرضا(ع) مهد قاریان و حافظان قرآن کریم است، عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های قرآنی حرم رضوی در ایام ماه مبارک رمضان می‌توان به برگزاری محفل قرآنی «کرسی تلاوت رضوی» اشاره کرد که هر شب پس از نماز مغرب و عشاء با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی آستان قدس رضوی در محل دارالقرآن‌الکریم حرم مطهر حضرت رضا(ع) برگزار شده و در فضای مجازی نیز پخش خواهد شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *