اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

برف در راه مشهد

برف

بارش باران و برف در راه خراسان رضوی

بارش باران و برف همراه با کاهش ۱۵ درجه‌ای دمای هوا از عصر امروز مناطق مختلف استان را فراخواهد گرفت.

کارشناس مرکز پیش‌ بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش‌های برف و باران در راه خراسان رضوی باران و برف همراه با کاهش ۱۵ درجه‌ای دمای هوا از عصر روز پنجشنبه مناطق مختلف این استان را فراخواهد گرفت.

مرتضی اثمری افزود: از امروز استان خراسان رضوی تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی که با وزش تندباد، افزایش ابر و بارشهای باران و برف همراه است، قرار خواهد گرفت که این سامانه بارشی در روز شنبه هفته آینده به تدریج از استان خارج خواهد شد.

وی بیان کرد: این بارش ها از نواحی شمالی خراسان رضوی آغاز شده و برای روز جمعه بیشتر مناطق استان را فراخواهد گرفت که طبق پیش‌ بینی های هواشناسی، مشهد عصر روز جمعه شاهد بارش باران و برف خواهد بود.

اثمری با اشاره به کاهش ۱۵درجه‌ای دما در خراسان رضوی طی روزهای آینده گفت: بیشینه دمای امروز مشهد ۱۲ درجه سلیسوس پیش‌ بینی شده است که نسبت به دیروز ۱۰ درجه کاهش می یابد و بیشنیه دمای هوای مشهد برای روز شنبه آتی نیز به ۷درجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: کمینه دمای هوای مشهد نیز طی این مدت از ۹ به صفر درجه کاهش خواهد یافت.

تربت‌ حیدریه با کمینه دمای ۳درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای ۲۷ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان های خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

بیشترین شدت وزش باد نیز طی این مدت در سرخس و ۷۹ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *