اخبار گردشگری مشهد

طرح برخورد با تورهای گردشگری غیر مجاز

ابوالفضل مکرمی‌فر در خصوص طرح برخورد با تورهای غیر مجاز گردشگری عنوان کرد:

با پیگیری‌های مستمر در خصوص جلوگیری از فعالیت گروه‌های غیر مجاز که بیشتر در قالب تورهای گردشگری، طبیعت‌ گردی فعالیت می‌کنند، با موافقت دادستانی تیمی متشکل از ماموران نیروی انتظامی و پلیس امنیت اخلاقی نماینده تعیین شده است، همچنین نماینده‌ای از جانب اداره کل گردشگری استان و هیات کوهنوردی در هفته گذشته در محل اداره کل میراث استان تشکیل شده است.

وی افزود: پس از برگزاری دو جلسه با حضور نمایندگان فوق در محل پلیس امنیت اخلاقی تصمیم برخورد قاطع با متخلفان و سرگروه‌های تورهای غیر مجاز اتخاذ شد و براساس این تصمیم، طی چند روز گذشته این تیم در محل سوار شدن دو گروه از تورهای غیر مجاز حضور یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی بیان کرد: پس از بررسی مدارک مربوطه از حرکت هر دو گروه جلوگیری شد و برنامه سفر آن‌ها که شامل دو دستگاه اتوبوس در مسیر دره شمخال بود، ابطال و مسئول آن‌ها توسط پلیس امنیت اخلاقی برای تشکیل پرونده و اعزام به دادستانی به محل یگان فوق هدایت شد. همچنین این تیم طی چند روز گذشته با حضور در محل تجمع و سوار شدن این گروه‌ها برای متوقف نمودن هفت دستگاه اتوبوس و دو دستگاه مینی‌بوس در مسیرهای مختلف اقدام کرد.

براساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی مدارک، تورها باطل اعلام شد و پس از پراکنده شدن مسافران، برگزارکننده این تورها که در قالب تورهای گردشگری و کوهنوردی فعالیت می‌کردند نیز برای تشکیل پرونده و اعزام به دادستانی استان به محل یگان پلیس امنیت اخلاقی منتقل شدند.مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار کرد: از این پس با عزمی که در دستگاه‌های متولی وجود دارد این طرح به صورت مستمر و به ویژه در روزهای پایانی هفته تا ساماندهی کامل ادامه خواهد یافت.

تورهای گردشگری در مشهد

 

{module =”443″ showtitle=”true”}

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *