اخبار گردشگری مشهد, جاذبه های مشهد

بازدید 40 درصدی از آرامگاه فردوسی مشهد

آرامگاه

در ایام نوروز آرامگاه فردوسی مشهد، بین اماکن تاریخی سهم 40 درصدی بازدید را به خود اختصاص داد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: آرامگاه فردوسی بیش از ۴۱ درصد بازدید‌های نوروزی اماکن تاریخی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

در خصوص میزان بازدیدکنند از موزه‌ها و اماکن تاریخی خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۱ بیان کرد: بیش از ۲۲۵ هزار بازدید از موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۱ صورت گرفته که آرامگاه فردوسی مشهد با بیش از ۹۴ هزار بازدید ۴۱ درصد توریستان و گردشگران خراسان رضوی را به خود جذب کرده است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۴۸ هزار بازدید از آرامگاه خیام، بیش از ۳۶ هزار بازدید از آرامگاه عطار، بیش از ۲۲ هزار بازدید از مجموعه نادری، بیش از ۳ هزار بازدید از موزه کلات، بیش از ۶ هزار بازدید از موزه هارونیه، بیش از ۵ هزار بازدید از موزه بزرگ خراسان و بیش از ۳ هزار بازدید نیز از برج رادکان صورت گرفته است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی تصریح کرد: بازدید از موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۱ نسبت به نوروز سال گذشته حدود ۶۵ درصد رشد داشته است.

بیدخوری همچنین در خصوص درصد اشغال واحد‌های اقامتی خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۱ گفت: بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار اقامت در واحد‌های اقامتی خراسان رضوی در نوروز با ۷۰ درصد اشغال ثبت شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *