اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

بارش برف باران همراه با کاهش دما در مشهد

بارش

سرد شدن مشهد همراه با بارش برف و باران پیش بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با بیان اینکه از امروز میانگین دمای هوا در مناطق مختلف استان روند کاهشی می‌یابد، گفت: از روز دوشنبه شاهد بارش پراکنده باران و برف به خصوص در مناطق شمال غربی، بخش‌هایی از مرکز و نوار شرقی استان خواهیم بود .

آیدا فاروقی اظهار کرد: امروز و فردا جو نسبتا پایداری برای استان پیش‌بینی می‌شود و از روز دوشنبه شاهد بارش پراکنده باران و برف به خصوص در مناطق شمال غربی، بخش‌هایی از مرکز و نوار شرقی استان خراسان خواهیم بود که تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت. این بارش‌ها در مناطق مستعد سبب تشکیل مه، کاهش دید و احتمال کولاک برف خواهد شد.

وی افزود: از امروز میانگین دمای هوا در مناطق مختلف استان روند کاهشی می‌یابد. این کاهش دما ۱۳ درجه‌ای خواهد بود و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۱۴ درجه پیش‌بینی شده است که نسبت به دیروز چهار درجه کاهش دارد. روز سه‌شنبه حداکثر دمای هوا ۵ درجه و حداقل صفر درجه خواهد بود. در مناطق سردسیر و کوهستانی استان دمای شبانه هوا تا پنج درجه زیر صفر کاهش خواهد داشت.

فاروقی ادامه داد: فردا یکشنبه غلظت آلاینده‌های جوی در استان افزایش خواهد داشت، اما روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته شاهد کاهش غلظت این آلاینده‌ها خواهیم بود و وضعیت هوا در شرایط سالم قرار خواهد گرفت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای هوای ۴ درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای هوای ۲۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی بوده‌اند و دمای هوای مشهد طی این مدت بین ۳ و ۱۸ درجه در نوسان بوده است.

همچنین بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان سرخس با سرعت ۳۶ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *