آب و هوای مشهد, اخبار گردشگری مشهد

بارش باران و برف و جاده های لغزنده ی خراسان رضوی

بارش

باتوجه به بارش های این چند روز، جاده های خراسان رضوی لغزنده می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارتی، بارش برف و باران در برخی جاده‌های این استان موجب لغزندگی سطح جاده‌ها شده است.

ابراهیم نصری افزود: هم اکنون بارش پراکنده برف در سرتاسر جاده کوهستانی لغزندگی جاده های خراسان رضوی در پی بارش برف و باران درگز – قوچان گزارش شده است.

وی ادامه داد: بارش باران نیز جاده چناران- قوچان و مسیر‌های شهرستان کلات و رشتخوار و همچنین بخش احمدآباد مشهد را لغزنده کرده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: پدیده مه گرفتگی نیز در جاده‌های درگز- قوچان در محدوده گردنه تیوان، مشهد-کلات در محدوده گردنه گوجگی و باغچه -تربت حیدریه در محدوده گردنه خماری موجب کاهش دید رانندگان شده است.

بر اساس اعلام مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، این سامانه سرد تا آخر هفته به صورت باران پراکنده در بیشتر مناطق استان فعال است.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راه‌ها قرار دارد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *