آب و هوای مشهد

بارش باران در هشت شهرستان در خراسان رضوی

306491 700 min

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی : دیشب در هشت شهرستان خراسان رضوی باران بارید.
مرتضی اثمری افزود: طی این مدت بارش باران در شهرستان‌های قوچان، کلات،بارش رحمت الهی در هشت شهرستان خراسان رضوی سرخس، چناران، مشهد، درگز، فریمان و تایباد گزارش شده است و میزان بارش باران در شهر مشهد کمتر از یک میلیمتر بوده است.
وی اضافه کرد: بارش باران در خراسان رضوی دیشب از مناطق شمالی خراسان رضوی آغاز شد و امروز و با حجم بیشتر همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی در همه مناطق استان گسترش خواهد یافت.
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با اشاره به کاهش ۱۵ درجه‌ای دما در مناطق مختلف خراسان رضوی گفت: بیشینه دمای دیروز مشهد ۲۶ درجه سلسیوس بود که روز‌های پنجشنبه و جمعه به ترتیب به ۱۳ و ۱۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.
اثمری افزود: کمینه دمای هوای مشهد نیز که دیشب ۱۳ درجه بود امشب به ۲ درجه خواهد رسید و جمعه شب و شنبه شب به زیر صفر خواهد رسید.
وی اضافه کرد: ماندگاری هوای سرد تا روز‌های میانی هفته آینده ادامه دارد و این در حالی است که بارش‌های رگباری باران به صورت متناوب همراه با افزایش ابرناکی طی این مدت ادامه خواهد یافت.
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: باخرز با کمینه دمای هفت درجه سلسیوس و تایباد با بیشینه دمای هوای ۲۸ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت نیز در شهرستان تایباد با سرعت ۳۲ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.
هم اکنون بارش باران در مشهد ادامه دارد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *