اخبار گردشگری مشهد

ایجاد تعداد بیشتر کاروانسراهای ارزان قیمت در شهر مشهد

62072318

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با توجه به اهمیت موضوع زیارت و معنویت ناشی از آن، دوره ششم مدیریت شهری مشهد بر خود وظیفه می‌داند با ایجاد و گسترش زائرسراهای ارزان قیمت در جهت تسهیل هرچه بیشتر و رفع دغدغه اسکان زائرین امام رضا(ع) کمک کند.
مهدی ناصحی پس از بازدید از زائرسراهای ارزان قیمت اظهار کرد: مشهد مقدس به واسطه وجود مضجع نورانی امام رضا(ع) سالانه شاهد حضور میلیون‌ها نفر از زائران و دلباختگان امام مهربانی‌ها است؛ یکی از وظایف مهم مدیریت شهری مشهد پیگیری تسهیل در امور زائران است.
وی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا(ع)، مربوط به اسکان‌ آن‌هاست که متاسفانه با افزایش هزینه‌های اقامت زائرین، حضور آن‌ها را کمرنگ خواهد کرد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اهمیت موضوع زیارت و معنویت ناشی از آن، خاطرنشان کرد: دوره ششم مدیریت شهری مشهد بر خود وظیفه می‌داند با ایجاد و گسترش زائرسراهای ارزان قیمت در جهت تسهیل هرچه بیشتر و رفع دغدغه اسکان زائرین امام رضا(ع) کمک کند.
ناصحی ادامه داد: بازدیدی از زائرسراهای ارزان قیمتی که در اختیار استان‌های مختلف بود، داشتیم و شکرخدا در مجموع از پیشرفت خوبی برخوردار بودند و امیدواریم در کوتاه مدت به مرحله بهره‌برداری برسند.
وی درخصوص نوع مشارکت مدیریت شهری مشهد در این پروژه‌ها عنوان کرد: بسته به نوع نیاز استان‌ها، مدیریت شهری در توسعه و بهره‌برداری از زائرسراهای ارزان قیمت با تمام توان پای کار است؛ این مشارکت‌ها شامل تامین زمین، تخفیف در عوارض و پروانه ساخت رایگان بوده است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در دوره ششم مدیریت شهری نیز امیدواریم با همکاری دولت بتوانیم اقدامات موثر و ماندگاری در راستای ارائه خدمت و تسهیل زیارت زائرین به ویژه قشر کم‌درآمد با حداقل هزینه‌ها داشته باشیم.
ناصحی اظهار کرد: آن چیزی که امروز به عنوان زائرسراهای ارزان قیمت دیدیم، با بسیاری از هتل‌های خوب از نظر طراحی و کیفیت برابری می‌کرد که هزینه‌های حداقلی از زائرین امام رضا(ع) دریافت خواهد کرد؛ بنیاد زائر هم اقدامات بسیار خوبی در این زمینه داشته و پشتیبانی مدیریت شهری مشهد نیز همراهشان خواهد بود.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، وی همکاری سایر دستگاه‌های شهری، استانی و ملی مرتبط با حوزه زیارت را لازمه تسریع اقدامات مدیریت شهری مشهد دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد تمام توان و امکانات خود را به کار گرفته تا زائرین با آرامش بیشتری بتوانند به زیارت بپردازند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد درخصوص برخی زائرسراهای ارزان قیمت که وضعیت‌شان مشخص نیست، در پایان گفت: ما به عنوان مدیریت شهری مشهد، زمین مورد نیاز زائرسراهای ارزان قیمت برای همه استان‌ها را تامین و بحث پروانه ساخت‌شان را به صورت رایگان فراهم کردیم، اما برخی استان‌ها به هردلیلی شروع عملیات ساختمانی را نداشتند که در مرحله اول باتوجه به تغییراتی که در دولت صورت گرفته به آن‌ها فرصت می‌دهیم و اگر به نتیجه نرسند از بند فسخ موجود در قراردادها استفاده خواهیم کرد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *