اخبار گردشگری مشهد

استقبال مشهدی‌ها از ایجاد اولین خیابان غذا

نرگس شالچیان اظهار کرد: استقبال بی‌نظیری از ایجاد خیابان غذا در مشهد صورت گرفته است، به‌طوری که در روز گذشته 11 هزار نفر به غرفه‌های این خیابان مراجعه کردند و در شب اول افتتاح این خیابان نیز بیش از 6 هزار نفر شرکت داشتند.

 
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: خیابان غذا که اول فروردین‌ماه ایجاد شد اولین خیابان غذا در این  شهر است و تا 17 فروردین‌ماه در خیابان باهنر مشهد با بیش از 20 غرفه دایر است.
 
وی با بیان اینکه ایجاد این خیابان دارای پیام فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی به مخاطبان خود است، خاطرنشان کرد: این اقدام در دنیای پرشتاب امروز، دارای آموزه‌های اخلاقی است چراکه خانواده‌ها در کنار فضای تفریحی که ایجاد شده است می‌توانند فرصت بیشتری را زمان خوردن غذا باهم باشند.
 
شالچیان بیان کرد: در غرفه‌های این خیابان انواع غذاهای ایرانی و فست فود ارائه می‌شود، ضمن اینکه در این مکان کافی‌شاپ و شیرینی فروشی نیز وجود دارد. همچنین اجرای نمایش‌های آیینی و تئاتر برای مخاطبان پیش‌بینی شده است.
 
وی گفت: مطالعاتی را انجام دادیم تا مشهد و دو شهر از کشورهای اروپایی خواهرخوانده شوند، لذا عرضه غذاهای ملل فرصتی است که ارتباط تنگاتنگی بین این کشورها برقرار شود. مشهد در بین کشورهای شیعه‌نشین شناخته‌شده است اما جشنواره‌هایی مانند غذا باعث خواهد شد مردم دنیا بسیار بیشتر این شهر را بشناسند.
 
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد اضافه کرد: به این مجموعه در روزهای آتی قسمت‌های دیگری نیز افزوده خواهد شد و خیابان غذا طرح کوچکی از یک پازل بزرگ در سطح شهر مشهد است. این خیابان در ضلع غربی دانشگاه فردوسی مشهد واقع و برای آن دو پارکینگ نیز پیش‌بینی شده است.
 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *