اخبار گردشگری مشهد

اولین بوستان موضوعی روستایی و عشایری کشور در مشهد افتتاح می شود

 

مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه زیست پارک مشهد در ادامه توسعه بوستان‌های موضوعی در کلان شهر مشهد، از سال گذشته در مجاورت کوه پارک و در ضلع جنوبی بوستان خورشید در فضایی به وسعت بیش از ۲۲ هکتار آغاز شد و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصدی در مراحل پایانی خود قرار دارد.

وی افزود: در این بوستان منحصر به فرد، تلاش شده تا مسیر‌ها و تسهیلات احداث شده در آن، کاملاً منطبق با توپوگرافی و شیب طبیعی زمین باشد تا از حداکثر زیبایی بصری طبیعی بستر زمین استفاده شود.

یعقوبی بیان کرد: با توجه به سازه‌های ایجاد شده در این بوستان نظیر چادر‌های عشایری و خانه‌های روستایی، شهروندان می‌توانند با سبک زندگی عشایر و روستاییان از نزدیک آشنا شده که این تجربه می‌تواند برای بسیاری از شهروندان به ویژه کودکان و نسل جوان تجربه متفاوتی را ایجاد کند.

معاون شهردار مشهد خاطرنشان کرد: در این مجموعه همسو با محیط زیست هفت فضای گوناگون شامل باغ طبیعی، باغ بازی، حوزه عشایری و بازی‌های محلی و گروهی، باغ دوستی، باغ ورزش، باغ حضور و باغ روستایی تعبیه شده است که هرکدام، از کارکرد‌های متفاوتی برخوردار هستند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *