زیارت و حرم مطهر رضوی

انتشار برنامه های دهه ی پایانی ماه صفر حرم امام رضا (ع) به 7 زبان

 

رحمتی گفت: برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر در حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) از طریق فضای مجازی به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، مالایی، هوسایی، دری و اردو پخش می‌شوند.
ائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: در تمام برنامه‌ها رعایت دستورالعمل های مقابله با کرونا و پر کردن خلاء حضوری با استفاده از ظرفیت رسانه و فضای مجازی مورد توجه است.برنامه‌های ماه صفر حرم رضوی به هفت زبان منتشر می‌شوند.
مالک رحمتی ادامه داد: برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر امسال در حرم مطهر رضوی در سه بخش زیارتی و معنوی، فرهنگی و علمی و فعالیتهای اجتماعی برنامه ریزی شده و کانون محوری برنامه‌ها، حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در سراسر کشور برنامه داریم گفت: تعدادی از خادمان نیز طی این دهه به شهرهای مختلف اعزام خواهند شد و در مراسم مذهبی این روزها حضور خواهند داشت تا ارتباط مردم با امام هشتم(ع) به بهترین وجه انجام شود.
مالک رحمتی افزود: در عرصه بین المللی نیز برنامه‌هایی با تمرکز بر سبک زندگی حضرت امام رضا(ع) به صورت وبینار و کنفرانس برگزار خواهد شد.
او ادامه داد: آنچه مورد تاکید است اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است اما اگر مصوبات تغییر کند آماده پذیرایی از زائران نیز هستیم.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اقدامات این آستان مقدس در مقابله با کرونا هم گفت: این اقدامات به گونه ای بود که مورد تشویق همه مسئولان از وزارت بهداشت و درمان تا مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت و در این زمینه به دستورها و بخشنامه‌ها اکتفا نشد.
رحمتی افزود: تا کنون ۲۴میلیون ماسک توزیع شده و در بخش درمان هم بخشهای مختلف وابسته به آستان قدس رضوی از بیمارستان رضوی تا زائرسرا برای بستری مبتلایان به کرونا اختصاص یافته و در بخش واکسیناسیون نیز درخواست افزایش سهمیه این استان شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *