اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد

المان های زیارتی برای نوروز 1401 مشهد

نوروز

برای نوروز 1401 سازه های زیارتی و همچنین نقاشی های دیواری در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: همزمان با نوروز ۱۴۰۱ سازه‌های زیارتی و المان‌های تعاملی همراه با نقاشی‌های دیواری در مشهد نصب می‌شود.

حسین باغگلی در جلسه شورای معاونان شهرداری مشهد افزود: در راستای اجراینصب سازه های زیارتی و المان های تعاملی همراه با نقاشی‌های دیواری در مشهدالرضا سازه های هنری در بهار ۱۴۰۱ در مجموع ۲۰۰ اثر به جشنواره هنر‌های شهری ارسال و پس از انجام داوری آثار انتخاب شده اجرایی شدند.

وی گفت: بر این اساس سازه های ضامن آهو در ضلع قبله حرم مطهر، گوهرشاد در میدان شهدا، نقارخانه در بوستان پرواز، سقاخانه در ورودی باغ ملی، فرستادگان رضا (ع) در مزار شهدای گمنام بوستان ملت، عکس زیارتی در ورودی بوستان بهار، ادب و حماسه در بوستان سیمرغ، مشاعره لچکی میدان جانباز، گوهرسنگ‌ها یا فیروزه‌سرا در میدان ۱۷ شهریور، گذر سیاوش از آتش در جلوخان آرامگاه فردوسی، نوروز در ورودی رودپارک، هم‌نوا در میدان جانباز و… اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد افزود: بخش دیگر که در بهار ۱۴۰۱ شاهد آن خواهیم بود المان‌های تعاملی است که در این بخش المان‌های تعاملی بهار محرومان با موضوع امام زمان (عج) درچهارراه احمد آباد، صبر و ایثار با الهام از شخصیت شهید بابانظر ورودی بوستان نیلوفر آبی، مدافعان حرم درضلع شرقی و غربی حرم مطهر، پناه آمدگان در محدوده حرم مطهر، همسایه با موضوع اشتراک زبان فارسی در منطقه شلوغ بازار و المان جلوس نوروزی ورودی بوستان ملت اجرا می‌شود.

باغگلی افزود: همچنین المان‌های مهمان نوازی با موضوع پذیرایی از مهمان، جوان‌مردی همراه با ضرب‌نوازی در ورودی بوستان کوهسنگی، المان سال نو ماه نو در میدان حافظ، علم وادب در ابتدای بوستان سیمرغ، خانواده در بوستان سروش، قدرشناسی با موضوع تکریم پرستاران، هفت سین در ورودی بوستان رجاء، نوروز مشهدی در ورودی بوستان ارم، امید و تلاش در میدان راه‌آهن، فرصت‌ها در پارکینگ جنب میدان نیایش و المان هم نشین نیز در بوستان وفا اجرا خواهد شد.

وی گفت: در کنار اجرای سازه ها و المان‌های تعاملی در بهار ۱۴۰۱ سیمای شهر از جمله سطح پل‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و قطار شهری با طرح‌های متنوع و دیورا‌ها با نقاشی دیواری‌های کوچک و بزرگ دلپذیر خواهند شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *