اخبار گردشگری مشهد

100 درصد ظرفیت بوم‌گردی‌ ها در نوروز اشغال شد

ابوالفضل مکرمی‌فر در برنامه تلوزیونی بهار فیروزه‌ای اظهار کرد: امسال میزان بازدیدکنندگان از بناهای تاریخی نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش داشته است، در صدر اماکن توریستی که بیشتر آمار بازدیدکننده را داشت، مجموعه آرامگاه فردوسی و نادری قرار دارد؛ همچنین میزان بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی 15 درصد و اماکن تفریحی 3 درصد افزایش یافت.

وی بیان کرد: آمار بازدیدکنندگان اماکن توریستی نیشابور 6 درصد افزایش داشت و به منظور پاسداشت مفاخر نیشابور رالی خانوادگی از توس تا نیشابور برنامه‎ریزی شد، سرعت ماشین‌ها در این رالی مورد توجه نبود بلکه بازدید از جاذبه‌های میان‎راهی و کاهش تخلفات در آن دارای امتیاز ویژه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه در سطح استان 24 اقامتگاه بوم‌گردی وجود دارد، گفت: در گناباد، شاندیز، رادکان و مشهد و چند شهرستان دیگر اقامتگاه وجود دارد و 52 مجوز ساخت این اقامتگاه‌ها در خراسان رضوی صادر شده است، خوشبختانه امسال اقبال خوبی از سوی مردم به بوم‌گردی‌ ها صورت گرفت به طوری که تنها اقامتگاهی که به صورت 100 درصد اشغال شد بوم‌گردی‌ ها بودند.

وی یادآور شد: امسال جشن نوروزگاه در 22 شهرستان انجام شد، افتتاح این جشن نوروزی در آرامگاه فردوسی بود، یکی از این جشن‌ها در نقطه مرز صفر ایران و افغانستان با اجرای تلفیقی آیین‌های نوروزی ایران و افغانستان برگزار شد.

مکرمی‌فر با اشاره به اینکه میزان شکایات از تاسیسات گردشگری 8 درصد کاهش یافت، عنوان کرد: ستاد خدمات سفر استان به ریاست استاندار خراسان رضوی 7 جلسه را برگزار و 84 مصوبه برای مشهد و 260 مصوبه برای شهرستان‌ها تصویب کرد. 

وی خاطرنشان کرد: 13 میلیون و 438 هزار و 672 نفر از 25 تا 13 فروردین‌ماه به استان و هفت میلیون و 966 هزار و 793 مسافر به مشهد سفر کردند، همچنین سه میلیون و 417 هزار و 751 مسافر نوروزی از اماکن تاریخی، تفریحی و توریستی استان بازدید کردند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *