اخبار گردشگری مشهد

چهار اقامتگاه بوم‌گردی در فروردین‌ماه به بهره‌برداری رسید

ابوالفضل مکرمی‌فر امروز 20 فروردین ماه در نشست گزارش عملکرد ستاد خدمات سفر که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امسال برای اولین بار «پنجره واحد» برای ارایه تمام فعالیت‌ها و خدمات نوروزی به عنوان یک اصل تعریف شد تا از طریق یک پنجره، تمام خدمات نوروزی ارایه شود.

وی یادآور شد: افتتاحیه جشن نوروزگاه در آرامگاه فردوسی برگزار شد و در ادامه جشن نوروزگاه بین‌المللی در مرز ایران و افغانستان برپا شد. همچنین امسال اتوبوس‌های گردشگری برای اولین بار توسط شهرداری مشهد تحت عنوان هفت خوان برپا شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: از جمله اقداماتی که برای اولین بار انجام گرفت افتتاح فروشگاه صنایع دستی در خانه ملک و برگزاری رالی خانوادگی از فردوسی تا خیام بود.

مکرمی‌فر با اشاره به اینکه واحدهای اقامتی بوم‌گردی در ایام نوروز به صورت 100 درصد اشغال شدند، گفت: چهار اقامتگاه بوم‌گردی در فروردین‌ماه به بهره‌برداری رسید و میزان این اقامتگاه‌ها در تابستان نیز افزایش می‌یابد. 

وی عنوان کرد: امسال 6 میلیون مسافر در اقامتگاه‌های رسمی اقامت یافتند که بیشتر این مسافران در خانه‌مسافرها اسکان کردند. در بخش خدمات شهری نیز اقدامات تحسین‌برانگیزی در حوزه نقاشی دیواری و نمایش خیابانی انجام گرفت. اپرای عروسکی رستم و سهراب و اجرای خیابان غذا از جمله اقدامات انجام گرفته بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآور شد: در حوزه تنظیم بازار نیز اقداماتی در حوزه کنترل قیمت اقلام اساسی انجام گرفت تا گران فروشی صورت نگیرد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *