اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد

افزایش ساعت کاری مترو مشهد در 29 اسفند

مشهد

قطار شهری مشهد در روز 29 اسفند ساعت سرویس دهی خود را افزایش می دهد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری شهرداری مشهد گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها مبنی بر حضور تعداد زیادی زائر در ایام نوروز، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت آماده‌سازی ناوگان و ایستگاه‌های قطار شهری جهت سرویس‌دهی مناسب در این ایام انجام شده است.

وحید مبین‌مقدم، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری شهرداری مشهد با بیان این مطلب گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها مبنی بر حضور تعداد زیادی زائر در ایام نوروز، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت آماده‌سازی ناوگان و ایستگاه‌های قطار شهری جهت سرویس‌دهی مناسب در این ایام انجام شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه بهار امسال با ایام نیمه شعبان همزمان شده است، افزود: در همین‌راستا و برای ایجاد فضایی شاد و با نشاط برپایی گذرهنر با اجرای ۷۰ سرود درایستگاه‌های خط یک و دو قطارشهری پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین اجرای ۴۰ تئاتر در ایستگاه‌های خط یک و دو و اجرای سفره هفت‌سین در ایستگاه شریعتی و بسیج از دیگرویژه برنامه‌های این شرکت در ایام نوروزاست.

مبین‌مقدم به ارسال پیامک تبریک سال نو و تغییر زمان سرویس‌دهی در ایستگاه‌ها برای مسافران اشاره و تصریح کرد: فضاسازی و نصب بنر‌های تبریک نیمه شعبان، سال نو وشعارسال در ایستگاه‌های خط یک و دو قطارشهری یکی دیگر از برنامه‌های تدارک دیده شده برای استقبال ازبهار ۱۴۰۱ است.

وی ادامه داد: پخش تیزر‌ها و پیام‌های صوتی نوروزی و پیام‌های مناسبتی از مانیتور‌های ایستگاه‌ها، نظافت ۲۷ کیلومتر تونل به همراه ناوگان، سازه‌ها و ۳۶ ایستگاه خط یک و دو قطار شهری نیز بخشی دیگر از اقدامات بهارانه شرکت بهره‌برداری قطار شهری است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری شهرداری مشهد افزود: در کنار این فعالیت‌ها با توجه به افزایش تقاضای سفر در روز پایانی سال افزایش ساعت سرویس‌دهی خطوط قطارشهری و کاهش سرفاصله زمانی رسیدن قطار‌ها به ایستگاه در شب سال تحویل نیز پیش‌بینی شده است که پس از قطعی شدن میزان افزایش در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مبین‌مقدم درادامه گفت: همچنین کاهش سرفاصله زمانی رسیدن قطار‌ها به ایستگاه در خط یک قطار شهری برای روز اول فروردین ۱۴۰۱ در صورت سخنرانی مقام معظم رهبری نیز پیش‌بینی شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *