آب و هوای مشهد

افزایش دمای خراسان رضوی از امروز تا پایان هفته

Hava

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اینافزایش تدریجی هوای خراسان رضوی از امروز تا انتهای هفته اساس دمای هوا در خراسان رضوی تا روز پنجشنبه هفته جاری بیستم آبان ماه به ۱۸درجه سانتیگراد خواهد رسید.
زهرا آهنگرزاده افزود: با این حال ماندگاری هوای خنک پاییزی در خراسان رضوی ظرف شب‌های آتی تا پایان هفته جاری تداوم دارد.
وی گفت: بر همین اساس شنبه شب گذشته هشت شهر خراسان رضوی شامل “مشهد، نیشابور، قوچان، فریمان درگز، کلات و سرخس” واقع در مرکز، شمال و شمال شرق این استان دمای هوای صفر و زیر صفر را تجربه کردند.
وی افزود: امشب نیز احتمال تشکیل مه و کاهش دید در نواحی سردسیر و ارتفاعات خراسان رضوی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و پیش‌بینی امروز وضعیت هوا در خراسان رضوی نیز بارش‌های پراکنده‌ای است که تا اوایل وقت فردا دوشنبه ۱۷آبان ماه در نقاط مختلف استان ادامه خواهد داشت.
وی همچنین بیشینه دمای امروز هوای مشهد را ۱۱درجه سلسیوس پیش‌بینی و بیان کرد: دمای هوای روزانه این کلانشهر که رو به افزایش تدریجی گذاشته امروز نسبت به دیروز ۱۵آبان ماه یک درجه بیشتر شده است.
چناران واقع در شمال خراسان رضوی با کمینه دمای دو درجه زیر صفر و بردسکن در جنوب غرب این استان با بیشینه دمای ۱۶درجه ظرف ۲۴ساعت اخیر سردترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی بودند.
بیشترین شدت وزش در خراسان رضوی هم طرف این مدت از بجستان واقع در جنوب استان با سرعت ۴۷کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

 

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *