اخبار گردشگری مشهد

افزایش اقامت زائران در مراکز اسکان رسمی

مهدی فروزان دوشنبه شب درچهارمین جلسه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی اظهارکرد: مشهد در سال نود و پنج میزبان یست و هشت میلیون و چهار صد و پنجاه هزار زائر بوده و در ۱۰ ماهه امسال به بیست و هشت میلیون و پانصد و نود هزار رسیده که اکثر این زائران در مکان هایی که تدارک دیده شده است اقامت پیدا می کنند.

وی افزود: خوشبختانه طبق آمار موجود چهارده و چهار دهم درصد میزان اسکان واحدهای رسمی و غیر رسمی استان در سال نود و شش نسبت به نود و پنج افزایش یافته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در سال جاری دویست و نود و هشت هزار و ششصد و سی تخت در قالب ۲هزار و هفتصد و یک واحد اقامتی شامل هتل ها و میهمان پذیرها و مدارس وحسینیه ها در اختیار زائران قرار گرفت.

فروزان خاطرنشان کرد: طی سال های گذشته با اقدامات انجام شده میزان اسکان زائران در واحدهای اقامتی رسمی افزایش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای ارائه خدمات به زائران در نوروز نود و هفت بیان کرد: به منظور ارائه خدمات هرچه بیشتر به زائران مانور خدمت بیست و هشت اسفند در بوستان زائر پذیر غدیر انجام خواهد شد.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: نقشه گردشگری که در آن  جاذبه های تاریخی و گردشگری خراسان رضوی معرفی شده در حال آماده سازی بوده که در ایام نوروز میان زائران و مسافران توزیع خواهد شد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *