اخبار گردشگری مشهد

افتتاح اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و پشتیبانی پیشرفته در مشهد

169043636 min

رمضانعلی سبحانی‌فر در آیین افتتاح مراکز نوآوری و کارآفرینی اظهار کرد: هوشمندسازی همه فرآیندها پایه اصلی برای تحول درشرکت ملی پست است.
وی افزود: ۶ مرکز مکانیزه در کشور راه اندازی شده و تجهیز تجزیه و مبادلات استان‌ها موجب کاهش آسیب دیدگی و کاهش خطاهای احتمالی در ارسال مرسولات است. پست نقش مهمی در رفع مشکلات کسب و کارها را دارد و باعث رفع فساد اقتصادی شده است.
مدیر عامل شرکت ملی پست در این آیین بیان‌ کرد: نوآوری علاوه بر حذف واسطه‌ها و رانت‌ها موجب شفافیت در ارائه است و مکمل فساد زدایی است.
معاون وزیر ارتباطات برتوجه به محورهای پست هوشمند، تجارت الکترونیک، لجستیک یکپارچه، حمل‌ونقل پاک و سیستم‌های پرداخت توسط مدیران پست در سراسر کشور تاکید کرد و افزود: در حال حاضر زیرساخت های پست در کشور توسعه یافته است.
در ادامه محمد رضا قادری، عضو هیات مدیره شرکت ملی پست، اظهار کرد: افتتاح پنج مرکز نوآوری در کشور همزمان با هفته پست اتفاق مهمی است و تحول دیجیتال در پست مورد توجه اتحادیه جهانی پست قرار گرفته است.
وی افزود: در حوزه توزیع، تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال نیازمند تعامل و همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم.
قادری ضمن اشاره به سامانه بازار الکترونیک شرکت ملی پست تصریح‌ کرد: امروز زمان گسترش همکاری با شرکت‌های دانش بنیان فراهم آمده و پست هوشمند و نوآور موتور اقتصاد دیجیتال کشور است.
در ادامه سید احمد موسوی، مدیر کل پست خراسان رضوی، اظهار کرد: با توجه به رشد روزافزون فناوری و نیاز پست به استفاده از این فناوری‌ها جهت رشد و ارتقای دانش فنی از شرکت‌های استارت آپی و شتاب دهنده‌ها استفاده خواهیم کرد.
وی افزود: هماهنگی با پارک‌های علمی و فناوری و فاوا وعقد تفاهم نامه، معرفی شرکت‌های مستعد توسط پارک، معرفی شرکت‌های مستعد توسط پارک، اخذ درخواست از شرکت جهت در اختیار قراردادن فضا و انجام مراحل اداری جهت عقد قرارداد، اسکان و تجهیز مکان توسط شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد پست، تعیین خطی مشی فعالیت جهت شرکت‌های طرف قرارداد، تهیه طرح‌های عملیاتی و تعیین برنامه زمانبندی، ارجاع شرکت‌های پیمانکار جهت بهره برداری از تسهیلات وزارتی، بکارگیری نتیجه طرح‌های اجرا شده در بدنه پست به صورت آزمایشی، اصلاحات ‌لازم در طرح‌های پیاده شده جهت انجام درست فرایندها از اقداماتی است که باید صورت گیرد.
مدیر کل پست استان خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به افتتاح پارک فاوای وزارت در طبقه چهارم پست مرکزی و استقرار خانه خلاق و نوآوری محتوی دیجیتال نیتک و شرکت سرزمین نوآوری گرین تک و همچنین هماهنگی انجام شده جهت استفاده از توان فنی و اطلاعاتی شرکت‌های زیر مجموعه این پارک‌ها توان اجرائی جهت رشد سریع مرکز نوآوری پست استان بیشتر خواهد شد.
موسوی تصریح کرد: برابر هماهنگی انجام شده تعدادی از واحدهای طبقه پنجم ساختمان اداره کل فناوری در مشهد به شرکتهای نوآور نیز اختصاص داده شده که در حال طی مراحل اداری جهت انجام این مهم است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل پست خراسان رضوی افتتاح مراکز نوآوری به طور همزمان در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، یزد و گلستان صورت گرفت.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *