رویدادهای مشهد

افتتاح خیابان هنر در مشهد

 

یوسف امینی، سرپرست اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مراسم افتتاح اولین خیابان هنر مشهد که شامگاه، ۱۹ خردادماه، در میدان جانباز برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد اولین خیابان هنر، از مجموعه هفت‌گانه خیابان‌های هنر در مشهد هستیم. اتفاق مبارکی که با همکاری، هم‌افزایی و همدلی بین سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی انجام شد. دو رویداد مهم دهه کرامت و انتخابات را پیش رو داریم و لازم است که در این ایام مردم و هنرمندان، به ساحت ملکوتی حضرت رضا(ع) ادای دِین کنند و هنگام دهه کرامت خوشحالی و شور و نشاط خود را نشان دهیم.

وی افزود: تمام فعالیت‌هایی که در خیابان هنر انجام می‌شود متعلق به جامعه هنری است و انجمن‌های مختلف فرهنگی و هنری پای کار آمده‌اند و با ایجاد غرفه‌های مختلف خدمات هنری خود را به مردم ارائه می‌دهند. امیدوار هستیم که این فعالیت‌ها پیش‌زمینه‌ای برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ باشند.

مجتبی منتظری، معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز در ادامه این مراسم، عنوان کرد: از همشهریان مشهدی دعوت می‌کنم تا به خیابان‌های هفت‌گانه هنر مراجعه کنند. این رویداد، یک الگوی جدید از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در فضای باز شهری است که هنرمندان مشهدی با همکاری که میان شهرداری مشهد و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به وجود آمده، خدمات خود را به شهروندان ارائه می‌کنند.

بهزاد چوپانکاره، مدیر امور هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز در این مراسم بیان کرد: در راستای تفاهم‌نامه‌ای که در جهت حمایت و کمک به هنرمندان در دوران شیوع ویروس کرونا، بین شهرداری مشهد و اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی منعقد شد، قرار بر این شد که در گام اول هشت گذر هنری یا به اصطلاح خیابان هنر آغاز به کار کنند، تا بتوانیم از هنرمندان مختلفی که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند دعوت شود تا به فعالیت بپردازند. همچنین باعث ایجاد شور و نشاط در دهه کرامت در بین مردم شود.

وی خاطرنشان کرد: امشب خیابان هنر در میدان جانباز و بوستان ملت افتتاح شدند و به مصادف با آن، از فردا خیابان‌های دیگر هنری در بوستان ارم در منطقه ۴، بوستان اردیبهشت در منطقه ۶، کوه‌پارک در منطقه ۹، چهارراه مخابرات در منطقه ۱۰ آغاز به کار خواهند کرد.

 

 

home.of.artists.mashhad 197824682 329890262085276 2754978190577545757 n

 

home.of.artists.mashhad 197849759 121330993451428 2389379356642899922 n

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *