اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

اعلام کاهش 27 درصدی بستری های کرونا در خراسان رضوی

کرونا

بستری های مربوط به کرونا در خراسان رضوی 27 درصد کاهش داشته است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به کاهش ۲۷ درصدی تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا نسبت به ۱۰روز گذشته در مراکز درمانی خراسان رضوی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۴۴ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند.

دکتر محمد پهلوان کاشی با بیان اینکه بیشترین تعداد بیماران بستری با ۵۷۶ مورد در سطح استان در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند، خاطرنشان کرد: با تلاش مدافعان سلامت و همکاری موثر مردم، روند بستری و ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی در حال کاهش است و لازم است برای ادامه این روند، عموم مردم همکاری مستمر با مدافعان سلامت داشته باشند.

وی تصریح کرد: ۱۹۸ نفر از بیماران بستری در شرایط بدحال و در بخش‌های مراقبت ویژه استان قرار دارند که از این تعداد ۱۵۸ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت هستند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۱۶۵ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که نسبت به هفته گذشته کاهش ۳۷ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۴۹ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه بستری شدند.

پهلوان کاشی با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۱۰۲۲ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا به صورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه نمودند، اظهار کرد: تمامی سطوح خدمات‌رسانی در حوزه‌های بهداشتی و درمانی همچنان در حالت آماده‌باش هستند و عموم مردم در صورت بروز علائم، ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ و دریافت راهنمایی‌های لازم به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه نمایند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وی با بیان اینکه همکاری مردم نقش موثری در کنترل موج‌های کرونا دارد، اظهار کرد: تکمیل واکسیناسیون، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و حفظ فاصله اجتماعی مهمترین راهکار در پیشگیری از بیماری کرونا محسوب می‌شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *