اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

اعلام تزریق دز سوم واکسن کرونا در خراسان رضوی

دز سوم

از امروز تزریق دز سوم کرونا به افراد بالای 18 سال که 3 ماه از تزریق دز دوم آن ها گذشته باشد انجام می شود.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تزریق دز سوم واکسن کرونا طبق دستورالعمل جدید در خراسان رضوی مشهد گفت: طبق دستورالعمل جدید افرادی که سه ماه از تزریق دز دوم واکسن کرونای آن‌ها گذشته باشد، می‌توانند دز سوم را دریافت کنند در حالی که این مدت در گذشته ۶ ماه اعلام شده بود.

دکتر محمد پهلوان افزود: تزریق دز سوم برای آمادگی در برابر سویه‌های جدید کرونا از قبیل اومیکرون مورد تاکید است، بنابراین پوشش فراگیر واکسیناسیون یکی از راه‌های مقابله با شیوع سویه‌های جدید است.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به روند کاهشی تعداد بستری‌شدگان مبتلا به کرونا در خراسان رضوی گفت: هم اکنون تعداد بیماران بدحال کرونایی و بستری‌شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه استان به کمتر از ۱۰۰ نفر کاهش یافته است.

وی افزود: تعداد بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی نیز اکنون به ۳۶۰ نفر کاهش یافته که ۲۳۵ نفر آنان متعلق به مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ۱۶ شهرستان این استان است.

دکتر پهلوان ادامه داد: تعداد بستری شدگان روزانه در خراسان رضوی دیروز به ۸۵ نفر رسید که کمترین میزان طی ۱۰ روز گذشته بوده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۸ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

در حال حاضر کمتر از ۲۵ درصد جمعیت واجد شرایط دریافت دز یادآور در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دز سوم را دریافت کرده‌اند.

۹۲ درصد از جمعیت واجد شرایط در خراسان رضوی دز اول کرونا و بیش از ۷۵ درصد نیز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *