اخبار گردشگری مشهد, جاذبه های مشهد, خدمات گردشگری مشهد

ارتفاعات بینالود و میزبانی پیست اسکی شیرباد از ورزشکاران

پیست اسکی

در خراسان رضوی و ارتفاعات بینالود، باتوجه به بارش مناسب برف، پیست اسکی “شیرباد” در این منطقه آماده استفاده ورزشکاران این رشته شده است.

مسئول کمیته استعدادیابی هیات اسکی خراسان رضوی گفت: آماده حضورپیست اسکی شیرباد میزبان ورزشکاران خراسان رضوی اسکی‌بازان و خانواده‌ها برای استفاده از این پیست اسکی هستیم.

امیر پوستین‌ چیان افزود: سال قبل به دلیل شیوع گسترده کرونا و کاهش بارش برف، تقریبا از پیست اسکی شیرباد استفاده نشد، اما ۲ سال قبل علاوه بر استفاده علاقه‌مندان از این مجموعه ورزشی، حدود ۳۰ نوآموز نیز در دوره‌های استعدادیابی هیات اسکی خراسان رضوی در این منطقه شرکت کردند.

وی اضافه کرد: امسال خوابگاه این مجموعه اسکی نیز بازسازی شده است و زمینه برای برپایی مسابقات اردو‌های آماده سازی تیم‌های مختلف فراهم است.

پوستین چیان ادامه داد: جاده دسترسی خاکی و ناایمن مهمترین معضل استفاده از این مجموعه ورزشی است، این پیست تا مشهد ۷۰ کیلومتر فاصله دارد که حدود ۱۸ کیلومتر آن پس از بارش‌های زمستانی سخت گذر شده و فقط خودرو‌های کمک دار و آفرود قادر به تردد در آن هستند و همین وضعیت میزان حضور خانواده‌ها در این مجموعه را به شدت محدود کرده است.

وی پیش بینی کرد که در صورت تداوم بارش برف تا نیمه فروردین ماه نیز بتوان از این پیست اسکی استفاده کرد.

شیرباد مرتفع‌ترین قله رشته کوه بینالود و بلندترین نقطه استان، به “بام خراسان” مشهور است. این قله سه هزار و ۳۰۰ متری در فاصله ۷۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد. رشته کوه ۱۴۰ کیلومتری بینالود در امتداد رشته کوه البرز و شرقی‌ترین ارتفاعات مهم آن محسوب می‌شود.

این سلسله بین دو دشت نیشابور و مشهد قرار دارد.

شیرباد تنها پیست اسکی شرق کشور، زمستان پارسال حدود پنج ماه برف داشت و برای اسکی حرفه‌ای قابل استفاده بود.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *