اخبار گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

ادامه تعطیلی مدارس مشهد در هفته پیش رو

مدارس

مدارس در شهر های قرمز و نارنجی استان خراسان رضوی همچنان تعطیل می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهر‌های قرمز و نارنجی کرونایی استان که از ۱۳بهمن به مدت ۲هفته اعلام شده بود یک هفته دیگر تمدید شد.

قاسمعلی خدابنده افزود: با توجه به افزایش ابتلا به سویه اومیکرون، تمدید تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهر‌های قرمز و نارنجی خراسان رضوی آموزش حضوری در تمامی مدارس و مهد‌های کودک شهرستان‌ها و مناطقی از استان که از نظر شیوع کرونا دارای وضعیت قرمز و نارنجی هستند از جمله مشهد یک هفته دیگر تمدید شد و فرآیند‌های آموزشی و پرورشی در این مراکز به صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد دروس کارگاهی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش به شرط دریافت دستکم ۲دز واکسن توسط هنرجویان، رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک، تهویه مناسب و رعایت حضور حداکثر ۱۵نفر در کارگاه و همچنین عدم حضور هنرجو درصورت داشتن علایم بیماری، در تمامی رنگ‌بندی‌ها به صورت حضوری باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در سایر شهرها، چنانچه تغییری در وضعیت رنگ‌بندی انجام شود روسای ادارات آموزش و پرورش با هماهنگی فرمانداران به عنوان روسای شورا‌های آموزش و پرورش و ستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص تغییر وضعیت برگزاری کلاس‌های درسی تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهند نمود.

وی افزود: در شهرستان‌های با وضعیت قرمز و نارنجی، حضور نیرو‌های اجرایی در هر مدرسه با تشخیص مدیر آن مرکز آموزشی و در راستای فراهم نمودن شرایط مناسب برای پاسخگویی به اولیای دانش آموزان و رصد فعالیت‌های غیرحضوری آموزشی و پرورشی انجام می‌شود.

خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰هزار دانش آموز است و حدود ۹درصد جمعیت دانش آموزی کشور است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *