وضعیت کرونا در مشهد, اخبار گردشگری مشهد

اجرای کنترل هوشمند در واحدهای صنفی مشهد

کنترل هوشمند

واحد های صنفی مشهد و اجرای دستور کنترل هوشمند در این مراکز

رئیس اتاق اصناف مشهد با بیان اینکه کنترل هوشمند در تمام واحدهای صنفی در مشهد صورت خواهد گرفت، گفت: در حال حاضر سامانه سیستم کنترل هوشمند کرونا در اصناف مشهد در مرحله آماده‌سازی است که از طریق آن کنترل هوشمند کرونا در اصناف مشهد انجام خواهد شد.

محمود بنانژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همچنین لازم است میزان واکسیناسیون افراد در تمام واحدهای صنفی به خصوص در فروشگاه‌هایی که مواد غذایی در آن عرضه می‌شود، چه برای متصدی و چه کارگران، مشخص شده باشد.

رئیس اتاق اصناف مشهد بیان کرد: کسانی که مبتلا به ویروس کرونا می‌شوند و تست PCR آن‌ها مثبت است، از طریق سامانه به ما اعلام می‌شوند که از حضور این افراد در واحد صنفی جلوگیری خواهیم کرد.

بنانژاد با بیان اینکه کنترل هوشمند در تمام واحدهای صنفی صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: در این سامانه رعایت پروتکل‌های مخصوص برای هر صنف نسبت به خدمتی که انجام می‌دهد و به نسبت نوع مشتری تعیین شده است.

وی اضافه کرد: البته علاوه بر اینکه کارکنان رستوران‌ها، فست‌فودی‌ها، اغذیه‌ و تالارها که در آن‌ مواد غذایی عرضه می‌شود، باید واکسیناسیون انجام داده باشند، کسانی که به آن واحدهای صنفی مراجعه می‌کنند نیز حتما باید کارت واکسن داشته باشند؛ یعنی از ورود افرادی که واکسن نزده‌اند به این واحدها جلوگیری می‌شود.

رئیس اتاق اصناف مشهد خاطرنشان کرد: اگر مشاهده شود که کسی بدون کارت واکسن در واحدهای صنفی حضور یافته و از خدمات آن محل استفاده می‌کند، این موضوع برای آن واحد صنفی نیز تبعات خواهد داشت.

بنانژاد ادامه داد: در گذشته سیستم محدودیت‌ها به این صورت بود که تمام واحدهای یک صنف را به صورت همزمان تعطیل می‌کردیم. این ایرادی بود که در دستورالعمل‌های قبلی برای ایجاد محدودیت‌ها وجود داشت اما سیستم کنترل هوشمند موجب حل معضل خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر امکان تعطیلی واحدهای صنفی به صورت دسته‌ای و گروهی وجود ندارد و شرایط به گونه‌ای شده که اگر در یک واحد صنفی تخلفی صورت گیرد، با آن واحد به صورت جداگانه برخورد می‌شود. در واقع با فعال شدن سیستم کنترل هوشمند کرونا محدودیت‌های ایجاد شده به صورت هوشمند اعمال می‌شود.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *