اخبار گردشگری مشهد

آمادگی 97 اکیپ راه‌داری برای خدمت‌ رسانی در نوروز

علی‌رضا خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص آمادگی این اداره برای نوروز اظهار کرد: کارهایی که در این اداره انجام می‌شود کارهای مستمر و جاری است که در طول سال دائما در حال انجام است مانند پاک‌سازی راه‌ها، تعمیرات پل‌ها، روکش آسفالت و راه‌ها. 
 
وی افزود: به‌سازی و نوسازی راه‌ها در حیطه کاری اداره کل راه و شهرسازی است، سیاست‌ها در این ادره تبیین می‌شود و برای مراحل نگه‌داری به ما تحویل داده می‌شود. ما صرفا در این حوزه اموری را انجام می‌دهیم که در واقع مربوط به نگه‌داری راه‌ها می‌شود که در طول سال در حال انجام است.
 
معاون راه‌داری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی ادامه داد: برای نوروز کارهایی ایمنی به صورت ویژه  مانند خط‌کشی جاده‌ها، تعویض تابلوها با تمهیدات خاصی که دردستور کار بوده انجام شده است. 20 هزار کیلومتر راه در استان وجود دارد که شامل راه اصلی، فرعی، بزرگراه و آزادراه می‌شود و در تمام طول راه‌های استان عملیات‌های خط‌کشی، نصب علائم و … انجام شده است.
 
خجسته در خصوص برنامه‌های این معاونت برای سال جدید ابراز کرد: 20هزار تن آسفالت جهت لکه‌گیری قبل از شروع طرح نوروزی استفاده شده، 50  دستگاه ابنیه فنی که شامل بازگشایی دهانه پل‌ها، ترمیم نرده و قرنیز پل‌ها و تنظیم بستر رودخانه در دست مرمت ابنیه فنی بوده است. 
 
وی اضافه کرد: حدود هزار و 500 کیلومتر خط‌کشی در طول راه، 50 هزار عدد نصب علائم جدید، بازسازی و نگه‌داری از علائم موجود که در دستور کار بوده است، هفت کیلومتر حفاظ جانبی و جدید در محورها، 10 کیلومتر شیارهای لرزاننده و هشدار دهنده، اقداماتی است که علاوه بر کارهای جاری که به صورت مستمر در این آزادراه صورت می‌گیرد؛ انجام شده است.