اخبار گردشگری مشهد

آستان قدس رضوی درحال آماده سازی بهترین خدمات به زائران در دهه پایانی صفر

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید در ایام پایانی ماه صفر با برنامه ریزی آستان قدس برای ارائه بهترین خدمات به زائران دهه پایانی صفرهماهنگی کامل و مشارکت همه مدیران اجرایی استان و مشهد، بهترین خدمات و برنامه‌ ها را با رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی به زائران امام رضا(ع) ارائه و سطح کیفی خدمت‌ رسانی را افزایش دهیم.
مالک رحمتی در نشست هماهنگی و هم‌ افزایی دستگاه‌ های اجرایی برای برپایی مراسم دهه آخر صفر افزود: خدمت‌ به زائران امام رضا(ع) بزرگ‌ ترین افتخار آستان قدس رضوی و یکی از مهم‌ ترین ایام این خدمت‌ رسانی، دهه آخر ماه صفر است، به همین دلیل امسال برای این دهه شعار «همه خادم الرضاییم؛ نجات انسان، رسم مسلمانی» انتخاب شده است تا یک بسیج عمومی به‌ منظور توسعه خدمت‌رسانی در سراسر کشور شکل بگیرد.
وی گفت: همه ما خادم مردم هستیم و این شعار متناسب با شرایط حاضر انتخاب شده است، از این‌ رو انتظار داریم در فضای عمومی جامعه در عرصه‌ های رسانه‌ ای، مجازی و محیطی شهر مشهد نیز این شعار محقق شود و همه دستگاه‌ های اجرایی نیز در ایام دهه پایانی ماه صفر با این شعار به مردم خدمت‌ رسانی کنند.
رحمتی گفت: در زمانی خادم الرضا بودن تنها محدود به ارائه خدمات اسکان و تغذیه برای زائران حضرت بود اما امروزه زمینه‌های متعددی برای توسعه این خدمت وجود دارد که یکی از این حوزه‌ها که در شرایط امروز با آن مواجه هستیم، نجات جان انسان‌ها و توجه به حوزه سلامت، درمان و پیشگیری است که با تدبیر و دستور ویژه تولیت آستان قدس، بخش‌های مختلف این آستان ورودی جدی به این عرصه داشتند و همگان شاهد و ناظر آن بوده‌ اند.
وی به شرایط خاص کرونایی نیز اشاره کرد و افزود: ما بر اساس تاکید تولیت آستان قدس رضوی، تمامی برنامه‌ های این دهه را با دو رویکرد «رعایت دستورالعمل‌ها» و «استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه و فضای مجازی» برای بهره‌ مندی عموم دلدادگان اهل بیت(ع) اجرایی خواهیم کرد. ضمن آنکه علاوه بر محوریت مشهد و استان در این برنامه‌ ها، تدابیری نیز برای حوزه بین‌ الملل و زائران غیرایرانی اتخاذ شده است.
در این نشست همچنین از پوستر «همه خادم الرضاییم؛ نجات انسان، رسم مسلمانی» به عنوان شعار و نماد برنامه‌ های دهه آخر صفر رونمایی شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *