فرهنگسرای رسانه مشهد

فرهنگسرای رسانه مشهد  در سال 1389 با هدف ارتقای بینش و دانش شهروندان در تعامل آگاهانه با رسانه و فناوری های نوین تأسیس گردید.

این فرهنگسرا با بهره گیری از مشاوران تخصصی و امکاناتی نظیر سالن آمفی تئاتر ، کلاس های آموزشی ، فضاهای اداری و استودیو صوت ، کتابخانه تخصصی و اتاق جلسات فعالیتهای خود را آغاز نمود .

برنامه های شاخص: - تهیه بسته محتوایی سواد رسانه ی و اجرا در مدارس - جشن تقدیر از اساتید و پیشکسوتان حوزه هنر و رسانه: برای بزرگداشت مقام معلم و در عرصه های (عکاسی، مستند سازی، روزنامه نگاری، کتاب و تربیت،شاعر، داستان، گرافیک، تئاتر، گویندگی، هنرهای تجسمی) - برگزاری همایش های سواد رسانه ای: آموزش تربیت رسانه ای و بازی درمانی کودکان به والدین - دورهمی کتاب: هدف (ترویج فرهنگ شهروندی) طرح خوانش کتاب ویژه عموم شهروندان پنجشنبه های هر هفته - سینما محله: هدف (آموزش تفکر انقادی) فرهنگ سرای رسانه در راستای فعالیت در حوزه آموزش تفکر انقادی در دیدن فیلم اقدام به اجرای برنامه پخش فیلم به صورت هفته ای در آمفی تئاتر فرهنگ سرا نمود . سعی شده در این برنامه از بهترین وبروزترین فیلم ها با مضامین و محتوای مناسب توسط کارشناس فیلم انتخاب و اکران گردد .

آدرس: بلوار هفت تیر، میدان هشتصد، انتهای بوستان لاله