مهدیه ارجمند ١٤٠٠/٠٦/٢١
آداب زیارت امام رضا

برخی آداب زیارت که حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) در دیدار جمعی از پاسداران سپاه حفاظت ولی امر در تاریخ ۸۲/۶/۱ بیان کرده‌اند، در جدول زیر منتشر شده است:

مهدیه ارجمند ١٤٠٠/٠٦/١٥
خیابان‌گردی در بالاخیابان

چرخی در یکی از محلات قدیم مشهد که خاطرات زیادی را برای مشهدی‌ها زنده می‌کند

مهدیه ارجمند ١٤٠٠/٠٦/١٤
موزه ای برای گردش در زمین

اولین پارک موزه علوم زمین ایران در مشهد میزبان گردشگران ژئوتوریسم است.

مهدیه ارجمند ١٤٠٠/٠٦/١٣
افسانه هایی که به توس جان می دهد

سرزمینی که با نام حکیم ابوالقاسم فردوسی بُر خورده، بیشتر از هر مکان دیگری گَرد افسانه و داستان گِرد آن پاشیده شده است؛ بنابراین شاید یکی از نکات مهم در احیای توس، احیا و جمع آوری افسانه های آن باشد. در ادامه نگاهی می اندازیم به برخی افسانه های دشت توس که با قدری مسیر و مجسمه سازی، ظرفیت تبدیل شدن به یک جاذبه گردشگری و افزایش حداقل یک روز ماندگاری مسافر در مشهد را دارد. گرجستانی ها با ساخت مجسمه های غول پیکر «علی» و «نینو» و زنده کردن یک داستان عاشقانه توانستند به جاذبه های گردشگری خود بیفزایند؛ بی شک در توس و مشهد داستان برای روایت کردن و افزودن به جاذبه های گردشگری کم نداریم.

سید حمید هاشمیان فلاح ١٤٠٠/٠٦/١٣
نگاهی به مصلا‌های شهر مشهد

پیش از برگزاری نمازجمعه در حرم مطهر رضوی، این رویداد مهم در مصلا‌های شهر اتفاق می‌افتاده است. به گواهی اسناد تاریخی، مشهد در گذشته دارای ۲ مصلا بوده است.

مهدیه ارجمند ١٤٠٠/٠٦/١٣
نقل نا گفته ی گردشگری شاهنامه

«دوشیزگان دربار فرودِ سیاوش، شاهزاده با عفت ایران زمین، حاضر نشدند به اسارت لشکر توس درآیند، به همین دلیل دست در دست هم از بلندای کوه های مرتفع کلات به پایین پریدند.»

مهدیه ارجمند ١٤٠٠/٠٦/٠٨
نگاهی گذرا بر موسیقی محلی خراسان

موسیقی در کنار زبان یکی از بخشهای هویت فرهنگی به شمار می رود. در فرهنگهای سنتی موسیقی نه تنها با شئون مختلف زندگی مردم ارتباط دارد، بلکه با تمام هنرها نیز مرتبط است؛ هنرهایی چون ادبیات شفاهی و کتبی، نگارگری، هنرهای نمایشی و آیینهای بومی...

سید حمید هاشمیان فلاح ١٤٠٠/٠٥/٠٣
بلوار هاشمیه، پاتوق جوانان مشهد!

بلوار هاشمیه پاتوق جوانان است. یک منطقه مرفه و جوان پسند پر از کافی شاپ و فروشگاه های لوکس!

سید حمید هاشمیان فلاح ١٤٠٠/٠٤/٢٣
«کوهشار مشهد» کجاست؟

  پروژه‌ی کوهشار مشهد یکی از جدیدترین سورپرایزهای شهرداری مشهد برای زائران و مجاوران مشهدی می باشد که امروز تابلو ها و اخبار موجود (کوهشار سلام به آرامش)، توجه و کنجکاوی مردم را به این پروژه ی زیست محیطی بیشتر بر انگیخته است.

سید حمید هاشمیان فلاح ١٤٠٠/٠٤/٢٢
مروری بر قیام گوهرشاد

۲۱تیر، سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب در سال۱۳۱۴ هجری شمسی است.

سید حمید هاشمیان فلاح ١٤٠٠/٠٤/٢٢
نگاهی دیگر به موزه بزرگ خراسان

در دهه‌های اخیر توجه به گردشگری در مشهد سبب تحول و پیشرفت فضاها و جاذبه‌های گردشگری شده است. از این رو امروزه سرمایه‌گذاری‌های زیادی با هدف بهره‌برداری و توسعه گردشگری شهری در مشهد صورت گرفته است. برخی محققان معتقدند گردشگری به عنوان کاتالیزوری برای تجدید حیات شهری به شمار می‌رود و در بهبود شرایط اقتصادی شهرها بسیار مؤثر است. مشهد نیز از جمله شهرهایی است که اقتصاد آن مبتنی بر گردشگری بوده و ارتقاء این صنعت در گرو اطلاع‌رسانی و تقویت جاذبه‌های گردشگری شهر مشهد است.