باهشت باهشت گردشگری مشهد

 

سال قبل ما تصمیم گرفتیم برای اولین بار به مشهد سفر کنیم و تعطیلات تابستانی را برای سفر انتخاب کردیم. از آنجاییکه محل زندگی ما شهرکرد است و تابستانهای خنکی دارد، همیشه این فصل را بهترین وقت سفر می دانستیم. ما به سختی توانستیم بلیط هواپیما تهیه کردیم در هتلی مناسب اتاق رزرو کنیم، و بعد از یک سفر هوایی کوتاه چند ساعته، ظهر به فرودگاه مشهد رسیدیم. خلبان دمای هوا را 42 درجه سانتیگراد اعلام کرد. این چیزی نبود که آماده اش باشیم! فکر می کنم ما باید برنامه سفر به مشهد را به شکل بهتری انجام می دادیم.

"هیچ جا خونه خود آدم نمیشه"، خیلی از ما وقتی از سفر برمی گردیم و وارد خانه می شویم این جمله را به زبان می آوریم. خب چطور می توانیم در طول سفر به اندازه خانه احساس راحتی کنیم؟ جواب در انتخاب درست محل اقامت است. شاید آخرین باری که برای رزرو محل اسکان یا هتل با آژانس مسافرتی تماس گرفتید، مسئول رزرو با سوال درباره امکانات و خدماتی که می‌خواهید باعث شد گیج و دستپاچه شوید؟ آشنایی با انواع فضاهای اقامتی و امکانات آنها به دریافت خدمات بهتر در طول اقامت کمک می کند. ما در ادامه اطلاعات کافی در این مورد را برای شما جمع آوری کردیم، تا راحتتر بتوانید جایی متناسب با نیاز و بودجه خودتان پیدا کنید و سفر بهتری داشته باشید.

سفر زمینی محبوبیت زیادی دارد، در جاده این امکان را دارید هر زمان بخواهید بایستید و استراحت کنید. از این گذشته، اگر از جاذبه های گردشگری طول راه آگاهی داشته باشید می توانید به آنها سری بزنید و همه آن مناظری که در صفحات اجتماعی دیگران، آنها را با علاقمندی تماشا کرده اید را خودتان تجربه کنید. ما در این راهنمای سفر سعی کرده ایم با معرفی نقاط دیدنی و مجتمع های ارائه دهنده خدمات رفاهی جاده تهران به مشهد، در داشتن سفری راحت تر و جذاب تر به مسافران این مسیر کمک کنیم.

تجربۀ اولین رزرو هتل من در جای خودش شنیدنی است. وقتی برای گرفتن اتاق با مسئول رزرو هتل تماس گرفتم، سوالاتی درباره خدماتی که می خواهم پرسید که معنای آنها را نمی دانستم، اما این را عنوان نکردم. زمانیکه به‌هتل رسیدم فهمیدم هزینه اتاق بزرگ با تمام وعده های غذایی را داده ام، اما من فقط می خواستم شب ها برای خواب به‌هتل برگردم! 

اسم هفت حوض برای خیلی از مشهدی ها آشناست، اما بسیاری از ساکنین و گردشگران مشهد، هنوز فرصت تماشای این هنر شگفت انگیز دست طبیعت را به خودشان نداده اند. اکثر مسافران هم جاهای دیدنی مشهد را محدود به شاندیز و طرقبه می دانند، اما جاذبه های این شهر بیشتر از اینهاست. اگر شما هم جزو این افراد هستید، پیشنهاد می کنم همین الان برنامه ریزی کنید و شانس بازدید از این اثر طبیعی حیرت انگیز مشهد را از دست ندهید.