باهشت باهشت گردشگری مشهد
شورای فرهنگی

جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی، صبح دیروز در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد. در این جلسه استاندار خراسان رضوی با بیان این که برای هیچ کس در کشور کاپیتولاسیون قائل نیستیم، افزود: تخریب تقدس مشهد که از چند سال پیش آغاز و به تازگی نیز به آن دامن زده شد، توطئه دشمنان است. علی رضا رشیدیان افزود: 97 درصد زائران خارجی با خانواده و به عشق زیارت بارگاه منور رضوی به مشهد مقدس مشرف می شوند.

وی تصریح کرد: 3 درصد باقی مانده زائران خارجی نیز از محبان اهل بیت (ع) و شیعیان غیرتمند و متدین هستند که هدفی جز زیارت ندارند چرا که اگر به دنبال اهداف دیگری بودند، کشور ما و مشهد مقدس را که در برخورد با مسائل غیر اخلاقی بسیار سخت گیرانه عمل می کند؛ انتخاب نمی کردند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: متاسفانه چند سال پیش مقاله ای در تخریب چهره مشهد مقدس و زائران خارجی (عراقی) در گاردین به سفارش سعودی ها منتشر شد که اکنون بعد از گذشت چند سال دوباره به آن پرداخته شده است که جای تاسف دارد. برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و سلبریتی ها نیز بلندگوی دشمن شده اند و به این موضوع می پردازند.رشیدیان ادامه داد: در راهپیمایی عظیم اربعین که مشتاقان زیارت امام حسین (ع) در آن شرکت می کنند برای زائران ایرانی سیاه نمایی و در دیگر ایام نیز با القای تبلیغات ناصحیح، اقدام به آلوده جلوه دادن دامان مسلمانان خارجی می کنند. رویکرد دشمن فشار بر مردم با محوریت اقتصاد است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رهنمودهای راهبردی و گره گشای رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیئت دولت، بیان کرد: نیاز است در نگاه، موضع گیری و حرکت های اجرایی خود بازنگری و کار و تلاشمان را برای خدمت به مردم مضاعف کنیم. استاندار خراسان رضوی گفت: رویکرد دشمن فشار بر مردم با محوریت اقتصاد، همراه با جنگ روانی است که باید برای تقویت انسجام، مشارکت عمومی، همبستگی، دیدن مشکلات واقعی مردم، حل چالش های موجود در جامعه و کاهش آلام آنان بیش از پیش تلاش کنیم که در این میان، نقش شورای فرهنگ عمومی در تحقق این موارد تعیین کننده است. رشیدیان با اشاره به یاوه سرایی رئیس جمهور آمریکا مبنی بر این که اقدامات و تصمیم های وی به کاهش نفوذ ایران در خاور میانه و تغییر نظام اسلامی می انجامد، تاکید کرد: ما ملتی بزرگ و قدرتمند و نظامی مردمی داریم و تلاش های مذبوحانه دشمنان برای از بین بردن اعتماد عمومی و امید به آینده؛ خنثی می شود و بی ثمر خواهد بود. تلاش برای ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی.

«موالی زاده» دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور هم که مهمان ویژه این جلسه بود، گفت: وزارت ارشاد با همکاری آستان قدس رضوی تلاش می‌کند فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی و افزایش زائران خارجی را در مشهد ارتقا دهد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی افزود: برنامه‌هایی که شورا‌های فرهنگ عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها باید به آن توجه کنند در ۱۵ سرفصل تدوین شده که ترویج فرهنگ کار و تلاش، اصلاح الگوی مصرف و استفاده از کالای ایرانی از جمله این مباحث است. دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: توجه به سرمایه‌های اجتماعی مانند مسئولیت پذیری، نظم و انضباط اجتماعی، پوشش و حجاب ، زنان ، خانواده و نشاط اجتماعی نیز از دیگر مباحث مهم کشور است که برای نهادینه کردن آن باید در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها برنامه ریزی شود. شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانیalamolhoda.com تا آخرین زمان ممکن برای تنظیم این خبر (ساعت 21)، اظهارات آیت ا... علم الهدی در این جلسه را روی خروجی خود قرار نداد به همین دلیل، این خبر بدون این بخش از جلسه منتشر شده است.