باهشت باهشت گردشگری مشهد
ویژه برنامه های عزاداری دهه فاطمیه در حرم مطهر

مشهد- معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری ویژه برنامه های عزاداری دهه فاطمیه در حرم مطهر خبر داد.

حجت‌الاسلام‌  سید جلال حسینی بعدازظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: همزمان با فرارسیدن دهه فاطمیه برنامه‌‏های متعددی در حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده که شامل بیش از ۱۲ سخنرانی تبلیغی و مذهبی  روزانه است.

وی افزود: این برنامه ها در رواق‌های «امام خمینی(ره)»، «حضرت معصومه(س)»، «غدیر»، «دارالحجه»، «رواق حضرت زهرا(س)» و «شبستان‌های مسجد جامع گوهرشاد» برگزار می شود.

حسینی اظهار کرد: حجج‌اسلام محمد تقی عبدوس، عباسی خراسانی، قاسمیان، صدیقی، پژمانفر و سید جعفر طباطبایی سخنرانانی هستند که با موضوعات «سبک زندگی از منظر حضرت زهرا(س)»، «شخصیت معنوی حضرت زهرا(س)»، « ارزش‌ها و آرمان‌ها در سیره سیاسی حضرت زهرا(س)» و «الگوی فاطمی در سبک زندگی دینی» و «مهارت‏های زندگی در سیره صدیقه کبری» در حرم مطهر رضوی در این ایان سخنرانی خواهند کرد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: ویژه برنامه‌های سخنرانی برای زائران غیرایرانی به زبان‌های «عربی» و «اردو» در رواق‌های «دارالرحمه»، «غدیر»، «سردرب شرقی صحن جامع رضوی» و «مقبره شیخ حر عاملی در صحن انقلاب اسلامی» با موضوع تبیین ابعاد مختلف شخصیت حضرت زهرا(س) از سوی مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی تدارک دیده شده است.

وی افزود: در این ایام در اماکن مطهر رضوی مراسم عزاداری و مداحی برپا خواهد شد و ذاکران و مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) چون مرتضی طاهری، سعید قانع، ابوذر بیوکافی، جعفرملائکه، رضا قانع و حسین هوشیار به مرثیه سرایی خواهند پرداخت.