باهشت باهشت گردشگری مشهد
استقبال از بهار 97 متفاوت‌تر و گسترده‌تر از قبل برگزار می‌شود
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد گفت: طرح استقبال از بهار 97 متفاوت‌تر و گسترده‌تر از قبل برگزار می‌شود.
 
دکتر هادی بختیاری که صبح امروز در نشست خبری جشنواره هنر شهری مشهد با عنوان خانه بهار سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: طرح استقبال از بهار از سنت‌های خوبی است که در سالیان گذشته بنا نهاده شده است تا همزمان با فصل بهار که فصل خروج از سرما و رخوت است با استفاده از هنر هنرمندان مشهدی برای ایجاد تحولی نو در فضای شهر و ایجاد لطافت در شهر اقدام شود.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر مدیریت شهری، امسال تغییراتی در این سنت اتفاق خواهد افتاد، این انتظار وجود دارد که با توجه به تغییرات ایام و تغییرات سال‌ها این طرح نیز در سال آینده با تغییرات مختلف و متفاوتی همراه باشد. 
 
بختیاری عنوان کرد: آنچه که ما از هنرمندان و رسانه‌ها انتظار داریم این است که ما را نقد و بررسی کنند و الزامات این تغییر و تحول را به نقد و گفت‌وگو بگذارند تا همه نخبگان به ما این مطالب را منتقل کنند که اگر ما به دنبال تحول و تازگی در این طرح هستیم باید چه کارهایی را انجام بدهیم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد اضافه کرد: تلاش ما این است که این طرح و برنامه‌هایی از این دست به نوروز متوقف نشود و از همین رو ما خود را در آغاز راه می‌دانیم و معتقد هستیم که باید در این زمینه برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی را داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه این طرح توانسته در سالیان گذشته با مردم ارتباط برقرار کند، گفت: ما از هنرمندان و رسانه‌ها انتظار داریم که سطح ارتباط و تعامل آثار هنری با مردم را افزایش دهند و ما نیز در این طرح شرایطی را رقم زده‌ایم که افراد بتوانند در همان محل واکنش خود را نسبت به یادمان مورد نظر به ما منتقل کند که این طرح از طریق پیامک یا اپلیکیشنی که در دست طراحی است امکان اجرایی شدن را دارد.
 
بختیاری اظهار کرد: ما از هنرمندان درخواست کردیم که آثاری را طراحی کنند که حالت تعاملی داشته باشد و افراد بتوانند در برابر این یادمان‌ها کمی زمان بگذارد و ارتباطی را از روش‌های مختلف با طرح مذکور برقرار کند.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد ادامه داد: ما شرایطی را رقم خواهیم زد که هنرمندان بتوانند طرح خود را در سطح بیشتری از شهر به نمایش بگذارند و از طرف دیگر به سمتی برویم که هنرمندان بیشتری بتوانند در این طرح مشارکت داشته باشند. 
 
وی تصریح کرد: امیدواریم پس از گذشت 10 سال شرایطی در این طرح رقم بخورد که ما شاهد تلفیق هنر فاخر و عامه‌پسند باشیم و در کنار آن مردم نیز بتوانند هرچه بهتر و بیشتر در این طرح مشارکت داشته باشند.
 
بختیاری خاطرنشان کرد: این فراخوان تنها یک بخش از برنامه‌های ما در نوروز و بهار 97 خواهد بود و برنامه‌های مختلفی در این ایام رقم خواهد خورد که نگارخانه‌ها و فضاهای مختلف شهری مانند شوراهای اجتماعی محلات در آن سهیم خواهند بود. 
 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد افزود: به رسانه‌ها قول خواهیم داد که که اصراف در این طرح روی ندهد و از طرفی ما اگر طرح‌های خوبی دریافت کردیم تلاش کنیم تا از آن‌ها حتما استفاده کنیم.  
 
وی افزود: ما به اقتصاد هنر توجه ویژه‌ای داریم تا بتوانند آثار خو را هرچه بهتر و بیشتر در اختیار مردم بگذارند و هم اکنون نیز چارسوق هنر را به رایگان برای عرضه محصولات فرهنگی در اختیار هنرمندان قرار داده‌ایم و روزبازارها و بازارهای دائمی هنر را نیز در دست اقدام داریم تا بتوانیم تا حد امکان به مقوله اقتصاد هنر در مشهد کمک کنیم.