باهشت باهشت گردشگری مشهد
در استان طرح جامع گردشگری نداریم

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در استان طرح جامع گردشگری نداریم که تاکنون دو بار برای این طرح اقدام انجام ولی تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

 محمد حسن واحدی در جلسه کارگروه رسانه رضوی به اهمیت نقش رسانه و اثرگذاری این ظرفیت ارزشمند در مقوله زیارت به عنوان پیشران توسعه استان اشاره و اظهار داشت: اگر زیارت در جایگاه واقعی خود ظهور و بروز کند دیگر عوامل توسعه استان متاثر از آن خواهد بود.

وی با اشاره به بسته زیارت و رسانه به عنوان یکی از 13 بسته طرح جامع زیارت خاطرنشان کرد: با استقبال خوب رسانه‌ها توانسته‌ایم مدیران رسانه‌های وزین استان را به عنوان اعضای اتاق فکر بسته مزبور گرد هم آوریم.

معاون استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در استان طرح جامع گردشگری نداریم که تاکنون دو بار برای این طرح اقدام انجام ولی تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است. تلاش‌ها برای مطالبه و مطالعه طرح جامع گردشگری در خراسان رضوی معطوف و این طرح در حال اقدام است.

وی بر لزوم برخورداری از پیوست فرهنگی برای طرح‌های مورد مطالعه جهت سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و گفت: هم اکنون 300 پروژه قابل سرمایه‌گذاری در استان در حوزه زیارت داریم.اگر سرمایه گذاری‌ها در این کلان شهر زیارتی به درستی مدیریت و هدایت شود، ضمن تقویت خدمات لازم برای زائر و مجاور، هیچ سرمایه‌گذاری متضرر نخواهد شد.

واحدی از ظرفیت رادیو زیارت مستقر در مشهد یاد کرد و گفت: رادیو زیارت این قابلیت را دارد که زائر را از مبدا تا مقصد هدایت و مدیریت می‌کند.در سیاست گذاری‌ها، ظرفیت عظیم مجاوران نباید مغفول واقع شود.

وی از اجرای قریب الوقوع طرح قرار زیارت مختص مجاوران حریم قدس رضوی در روزهای چهارشنبه هر هفته خبر داد.