باهشت باهشت گردشگری مشهد
اقتصاد گردشگری مسیری برای ایده آل شدن مشهد
محمدرضا حیدری صبح امروز در همایش بین المللی شهر ایده آل ابتدا به ذکر شاخص های یک شهر ایده آل در حوزه های کیفیت زندگی،  محیط زیست شهری، دسترسی ها، تعاملات، مباحث فرهنگی، گردشگری تحقیق و توسعه و... پرداخت.
 
وی در ادامه  قابلیت های شهر مشهد برای تبدیل شدن به یک شهرایده آل را مطرح کرد و مسیر این کار را حوزه اقتصاد گردشگری دانست.
 
حیدری گفت: خراسان رضوی به لحاظ جاذبه های تاریخی و فرهنگی در شمار سه استان برتر کشور  است اما مهمترین انگیزه سفر بیش از 25 میلیون گردشگر ایرانی و 2 میلیون گردشگر خارجی حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) است.
 
رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: حرم رضوی یکی از باشکوه ترین بناهای آرامگاهی سراسر جهان اسلام به شمار می رود و علاوه بر آن وجود 2500 جاذبه گردشگری، 273 اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی، آرامگاه مشاهیری چون فردوسی، خیام و عطار، 10 درصد موزه هاو 50 درصد مراکز اقامتی کشور، 70 رشته صنایع دستی، 20 مرکز درمانی فعال در حوزه گردشگری سلامت  نشانه هایی از وجود قابلیتهای فراوان سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خراسان رضوی است
 
وی به چالش های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اشاره و عنوان کرد: رقابت بخش دولتی و شبه دولتی در احداث مراکز اقامتی با بخش خصوصی، طولانی بودن فرآیند اخذ مجوز در حوزه های گردشگری،تعدد نهادهای متولی این حوزه در شهر که شامل سازمان میراث فرهنگی، آستان قدس، شهرداری، اتحادیه ها و... از جمله این چالشها می باشد که رفع آنها رونق اقتصاد شهر و در نتیجه نزدیک شدن به تحقق شاخصهای شهر ایده آل را نتیجه خواهد داد.