باهشت باهشت گردشگری مشهد
گردشگری سلامت

به گزارش خبرنگارمهر، سید جواد حسینی ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی جهت شرکت در هشتمین نمایشگاه و کنفرانس سلامت و پزشکی که در کشور عمان برگزار خواهد شد اظهار کرد: امروز موضوع گردشگری سلامت در خراسان رضوی و مشهدتوانمندی های بی شماری دارد که باید احیا شود. وی افزود: تعداد زائران خارجی در استان طی سه ماه گذشته به بیش از ۲ برابر افزایش یافته و از ۲۰ کشور دنیا زائر داشته ایم.

این ظرفیت از یک سو و دارا بودن ظرفیت های زیرساختی و بیمارستانی مشهد از سوی دیگر و نیز نیروی انسانی متخصص در حوزه های مختلف پزشکی ، امکان مهمی است که می تواند ظرفیت گردشگری سلامت را بیش از پیش احیا و توسعه دهد. سرپرست معاونت زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد:در همین راستا این استان به همراه هفت استان کشور در نمایشگاه سلامت و پزشکی عمان حضور کیفی خواهند داشت.

وی تصریح کرد:امروزه در جهان ۱۰ درصد گردشگری مالی ناشی از حضور گردشگران ، به حوزه گردشگری سلامت مربوط می شود که این مهم هم اکنون در خراسان رضوی بسیار پایین تر از این میزان است. حسینی تاکید کرد: با تشکیل کارگروه گردشگری سلامت که به زودی در استان فعال می شود، قادر خواهیم شد هر چه بیشتر در این حوزه برنامه ریزی و نیز فعالیت های کیفی و مناسب را بیش از پیش گسترش دهیم.

سرپرست معاونت زائران استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در کنار ظرفیت بالای زائران و امکانات بیمارستانی و نیز متخصصین چنانچه برنامه ریزی منسجم و هماهنگی در قالب کارگروه انجام نشود، امکان سوء استفاده غیر حرفه ای در این حوزه وجود خواهد داشت که توجه به این نکته نیز ضرورت پرداختن به مبحث گردشگری سلامت از سوی دستگاه های ذیربط را دو چندان می کند.