باهشت باهشت گردشگری مشهد
اقامت زائران در ایام نوروز
رئیس کمیته اسکان ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از تدارک 420 هزار نفرشب اقامت برای زائران در ایام نوروز 98  خبرداد. یوسف بیدخوری در جلسه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، با بیان این مطلب افزود: خراسان رضوی در زمینه اقامت زائران و مسافران هیچ کمبودی نداریم و برای اسکان زائران و مسافران تدارک لازم دیده شده است.
 وی ادامه داد: امسال به نسبت سال گذشته از آمادگی بیشتری برخورداریم و تمهیدات لازم را پیش بینی کرده‌ایم.
 
بیدخوری با اشاره به اعیاد و مناسبت های مذهبی در ایام نوروز اظهار کرد: پیش بینی می شود با توجه به عید مبعث و ولادت حضرت علی (ع) استقبال و ورود زائران به مشهد افزایش می یابد.
 
وی تاکید کرد: زائران باید توجه کنند که هزینه های اقامت را براساس نرخنامه های مصوب میراث فرهنگی و گردشگری پرداخت کنند.
 
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: به 485 زائرسرا و مهمان سرای دولتی نیز تاکید شده که فقط کارکنان دستگاه خودشان را پذیرش کنند و از افراد غیرکارمند جلوگیری شود.
 
بیدخوری به بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری اشاره کرد و گفت: بازرسان در ستاد خدمات سفر مشهد مستقر شده‌اند و بیش از ۱۰۰ بازرس محورها و مسیرهای گردشگری را بازدید می کنند.
 
وی به برنامه‌ریزی های انجام شده برای اسکان و اقامت مسافران در شهرستان های خراسان رضوی اشاره کرد و ادامه داد: ۴۵ اقامتگاه  بوم‌گردی در شهرستان های خراسان رضوی تاکنون به بهره برداری رسیده است که با این اقامتگاه‌ها زمینه اسکان و اقامت مسافران فراهم شده است.
 
بیدخوری افزود: امسال تورهای گردشگری از مشهد به مقصد شهرستان‌های خراسان رضوی برگزارخواهد شد و مسافران این امکان را خواهند داشت که در قالب تورها از مشهد به شهرستان‌ها بروند.