مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه «تاکنون هیات ترکی باهدف تبادل گردشگر مذهبی دوبار به مشهد سفر کردند»، گفت: این هیات مجدا نیز یک سفر دیگر باهدف انعقاد تفاهم‌نامه نهایی به مشهد خواهد داشت
حمید موسوی اظهار کرد: در ترکیه و شبه جزیره بالکان بیش از 30 میلیون شیعه علوی زندگی می‌کنند، این گروه از شیعیان پیروان حاج بکتاش ولی هستند. وی در نیشابور زاده شده و محل دفن‌اش در کشور ترکیه است.

مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی افزود: این گروه از شیعیان به امام رضا(ع) نیز ارادت خاصی دارند و ازاین‌رو علاقمندند باهدف زیارت امام رضا(ع) و بازدید از زادگاه بکتاش ولی به کشورمان سفر کنند.

وی یادآور شد: توافقاتی میان انجمن علویون و شهردار مالتاپا و هیات ایرانی متشکل از نمایندگان استانداری خراسان رضوی، وزارت امور خارجه، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و تعدادی از هتلداران و هتل‎آپارتمان‌داران باهدف ورود گردشگر انجام گرفته است.

موسوی عنوان کرد: همچنین توافق اولیه میان هیات پاکستانی و ایرانی نیز صورت گرفته است و توافق با هیات هندی و آذربایجانی نیز برای ورود گردشگر و زائر به مشهد در دستور کار قرار دارد.