باهشت باهشت گردشگری مشهد

بازار بزرگ مرکزی

بازار بزرگ مرکزی مشهد در سال 1377 به بهره برداری رسید و در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین بازارهای مشهد، به خصوص بین زائران و مسافران است. این بازار در چهار طبقه بنا شده است.  
پاساژ مرکزی شامل دو فاز است. فاز اول سنتی و به صورت راهروهایی که واحدهای تجاری در آن قرار دارند. فاز دو بازار مرکزی دارای مغازه ها و فروشگاه های متنوع و به روزتری است که افراد زیادی را برای خرید به خود جذب می کند.
مغازه های ارائه دهنده سوغات مشهد مثل زعفران، زرشک، انگشتر فیروزه و عقیق، مهر، جانماز و سجاده در این بازار زیاد هستند و امکان مقایسه قیمت ها و سپس خرید را به مشتریان می دهند. علاوه بر سوغات، می توان برای تهیه پوشاک از جمله چادر، کیف و کفش و بدلیجات نیز به بازار مرکزی مراجعه کرد.
امکان پیاده روی چند دقیقه ای از حرم مطهر رضوی تا بازار مرکزی، نزدیکی به باغ موزه نادری و وجود چندین هتل در نزدیکی بازار مرکزی باعث شده تا زائران و گردشگران زیادی به آن سر بزنند و تردد خریداران در این بازار زیاد باشد.
از امکانات بازار بزرگ می توان به وسایل سرگرمی برای بچه ها اشاره کرد. رفت و آمد در بازارهای شلوغ می تواند برای آنها کسل کننده باشد، به همین منظور وسایل بازی در وسط بازار تدارک دیده شده که فرصت سرگرم کردن کودکان در طول خرید را به والدین می دهد.   

bazarmarkaz

نشانی: مشهد – چهار راه  شهدا

Slice 1 - Image 1 Slice 1 - Image 2 Slice 1 - Image 3 Slice 1 - Image 4
Slice 2 - Image 1 Slice 2 - Image 2 Slice 2 - Image 3 Slice 2 - Image 4
Slice 3 - Image 1 Slice 3 - Image 2 Slice 3 - Image 3 Slice 3 - Image 4
Slice 4 - Image 1 Slice 4 - Image 2 Slice 4 - Image 3 Slice 4 - Image 4