باهشت باهشت گردشگری مشهد
فَریمان شهری است در استان خراسان رضوی در شرق ایران و با وسعت 3325 کیلومتر مربع که به دلیل جغرافیای منحصر به فرد آن که توسط کوهستان‌های مرتفع احاطه شده و جاری شدن رودها و چشمه‌ها در طبیعت آن می‌توان آن انواع حیوانات وحشی چون قوچ، آهو و انواع پرنده را در طبیعت آن مشاهده کرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فریمان در گفت‌وگو با تسنیم به تشریح نقاط دیدنی و جادبه‌های گردشگری این شهرستان پرداخته است. 
حسن گیاهی اظهار داشت: فریمان به دلیل مسافت نزدیک خود با شهر مشهد یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی گردشگران محسوب می‌شود. این شهرستان از دیرباز به عنوان یکی از ییلاقات فوق العاده‌ی این ناحیه شناخته شود که یکی از مهمترین دلایل آن هم جواری این شهر با جاده‌ی تاریخی ابریشم است. در حال حاضر می‌توان در حوالی شهر بقایای به جای مانده از دوران قدیم و امپراتوری‌های گذشته را به عینه مشاهده کرد. این آثار باستانی سهم به سزایی در جلب گردشگران مشهد که در کنار زیارت خود به شهرهای اطراف مشهد سر می‌زنند دارد.
 آبگرم شاهان گرماب
این آبگرم فوق‌العاده در فاصله‌ 57 کیلومتری فریمان و در بخش قلندرآباد و در دهستان سفیدسنگ واقع شده است. درجه حرارت آب این چشمه در حدود 47 و می‌توان بدون بروز هیچ مشکلی از آن استفاده کرد. چرا که این آب گرم فاقد گوگرد و آمونیاک و شوره و بدون بو بوده و خاصیت‌های درمانی فوق‌العاده را در اختیار گردشگرانی که از آن دیدن می‌کنند می‌گذارد.
اثر درمانی این آب بر روی امراض پوستی مربوط به گوگرد نیست بلکه مربوط به "سیلیکات" آن است و چون از نظر کمی، املاح زیادی ندارد نوشیدن آن بی ضرر بوده و برای معالجه سنگ‌های مجاری ادرار و بیماری "اگزما" فوق‌العاده مفید است.
ایوان رزمگاه
این ایوان دیدنی و تاریخی که یکی از دیدنی‌های شاخص شهر فریمان است، در 52 کیلومتری شهر و در روستای رزمگاه واقع شده است. طبق مطالعات صورت گرفته گفته می‌شود جنگ معروف "رستم و اسفندیار" در این محل صورت گرفته است. در حال حاضر از این بنا، تنها ایوان اصلی آن به جای مانده و مابقی ساختار بر اثر مرور زمان از بین رفته‌اند. معماری بنا و همچنین گچ کاری‌ها و معماری آن شباهاتی با معماری قرن هشتم و یازدهم در خراسان و نواحی اطراف دارد. 
جنگ معروف
جنگ معروف
جنگ معروف