اخبار گردشگری مشهد

برنامه های شهرداری مشهد در ایام پایانی ماه صفر اعلام شد

خلیل الله کاظمی معاون خدمات و محیط زیست شهری امروز(۲۴ آبان) در نشست خبری تشریح برنامه های شهرداری مشهد در ایام پایانی ماه صفر ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور و با اشاره به اینکه برنامه های شهرداری برای ایام پایانی ماه صفر با هماهنگی کلیه حوزه ها در ۱۱ سرفصل ابلاغ شده است، گفت:اطلاع رسانی، تبلیغات محیطی، پاکسازی عمومی، طرح جهاد خدمت، ایستگاههای استقبال از زائرین، اسکان اضطراری و تمهیدات بازگشت زئرین به شهرها از برنامه های تدارک دیده شده شرداری است.
 
وی اظهار داشت: در حوزه اطلاع رسانی بالغ بر ۲۰۲ عدداز بیلبوردها و پل های عابر پیاده به مناسبت های روزهای پایانی ماه صفر اختصاص داده شده و بالغ بر ۵۸ بیلبور هم که در اختیار بخش خصوصی بوده با هماهنگی و تبلیغات بخش خصوصی موضوع مناسبت ها را اکران می کنند همچنین ۶ تابلوی ورودی در مبادی شهر که متعلق به کارخانجات بوده هم به موضوع مناسبت ها اختصاص داده شده است.
 
کاظمی با اشاره به اینکه ۹ نمایشگر در سطح شهر از ۱۷ آبان به موضوع دهه آخر صفر و شهادت امام رضا(علیه السلام) می پردازند، ادامه داد:بالغ بر ۳ هزار پرده آویز ستونی در نقاط مختلف شهر نصب شده و ۵۰ سازه و بنر مختلف در ۶ محل ورودی به شهر برای خیر مقدم به زائرین پیاده در نظر گرفته شده است.
 
معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تبلیغاتی که امسال انجام شده با محور معرفت شناسی و سبک زندگی اسلامی است، گفت:۲۰ المان هشت پرچم در ۲ میدان شهر با مضامین روایات، ۳۵۰ داربست موقت در سطح شهر برای نصب بنرهای اطلاع رسانی از مراسم های عزاداری نصب شده است.
 
وی به آماده و نصب کردن ۱۶ سکو برای روشن کردن شمع در شام غریبان امام رضا(علیه السلام) اشاره کرد و افزود:پاکسازی محورها، توزیع کیسه زباله، استقرار حمام سیار، تامین آب شرب و غیر شرب، بکارگیری ۳۵ چشمه سرویس بهداشتی، تهیه ۱۰ هزار بطری آب معدنی و ۵۰۰ پتو بخشی از فعالیت های شهرداری مشهد در ایستگاههای استقبال از زائرین پیاده است.
 
کاظمی با بیان اینکه جهت تامین ایمنی خودروهای آتش نشانی در اطراف حرم مطهر و مبادی ورودی به مشهد مستقر می شوند، گفت:۲ پایگاه راهنمای زائر راه اندازی شده و ۶ هزار نفر از پرسنل خدمات شهری در این ایام بکارگیری می شوند همچنین در حوزه حمل و نقل خطوط بی آر تی با ۳۵۰ دستگاه اتوبوس تقویت خواهند شد و ۳۰ دستگاه اتوبوس هم در مسیر زائرین پیاده تردد خواهند کرد تا زائرینی که به هر دلیلی دیگر توان ادامه مسیر را ندارند به مشهد منتقل نمایند.
 
معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد با اشاره به اینکه ۶۰۰ دستگاه تاکسی و ون به صورت صلواتی زائران را در سطح شهر با محوریت حرم مطهر جابه جا می کنند، اظهار داشت:قطار شهری در ایام پایانی ماه صفر تا ساعت ۲۴ فعالیت خواهد کرد همچنین ۳ هزار پارکینگ هم در اطراف حرم مطهر تدارک دیده شده است.
 
وی مجموع اعتبارات پیش بینی شده در حوزه های مختلف برای ایام پایانی ماه صفر را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در حوزه اسکان ۳۵۰ مدرسه در اختیار جمعیت خدمتگزاران است و حسینه ها هم هیئت های مذهبی را با توجه به برنامه ریزی خود اسکان می دهد همچنین در صورت نیاز پیش بینی ۸ سالن برای موارد اضطراری شده است.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *