اخبار گردشگری مشهد

راهپیمایی اربعین باید تجلی معرفت زائران باشد

وزیر کشور:
راهپیمایی اربعین باید تجلی معرفت زائران باشد
دکتر رحمانی فضلی: ما باید با رفتارمان مراسم اربعین را به یک مانور قدرت، وحدت و انسجام تبدیل کنیم و در نهایت معنای واقعی اربعین یعنی سعادت طلبی انسان را به نمایش بگذاریم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، عبدالرضا رحمانی ‌فضلی امروز در گردهمایی دست اندرکاران مراسم اربعین حسینی با اشاره به اینکه یک سال است جلسات ستاد مرکزی اربعین مرتب برگزار می‌شود، اظهار کرد: آقای ذوالفقاری، استانداران و همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط تلاش‌های زیادی برای برگزاری این مراسم داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین باید تجلی معرفت زائران باشد، افزود: چند سال است که مراسم اربعین در دنیا انعکاس داشته و همه افکار و عقاید و سلایق جهانی را به داوری و قضاوت فرا می‌خواند. در ظاهر این مراسم این گونه است که عده‌ای از نقطه‌ای راه می‌افتند و در نقطه دیگری مراسمی برگزار می‌کنند. اما ما وقتی موفق هستیم که محتوا و معنی مراسم اربعین را به مردم دنیا بشناسانیم.
وزیر کشور با اشاره به اینکه ما معتقدیم زمین از حجت خدا خالی نیست، تصریح کرد: ما پیامبر و ائمه را انسان‌های کامل و حجت خدا می‌دانیم که الگوی ما برای طی مسیر به خدا هستند. تفکر و اعمال آنها برای ما درس است و بنابراین رفتار و اعمال ما هم باید در اربعین الگوی مناسبی باشد تا بتوانیم امام حسین (ع) را به جهانیان بشناسانیم. امام حسین متعلق به همه آزادی‌خواهان جهان است.
رحمانی فضلی گفت: برای برگزاری مراسم اربعین تجربه سه سال گذشته را داریم، و امیدواریم امسال مراسم اربعین با شکوه برگزار شده و ضعف‌های سال‌های قبل در برنامه‌ریزی ‌ها مدنظر باشد.
وزیر کشور ادامه داد: ما باید با رفتارمان مراسم اربعین را به یک مانور قدرت، وحدت و انسجام تبدیل کنیم و در نهایت معنای واقعی اربعین یعنی سعادت طلبی انسان را به نمایش بگذاریم. باید نظم، انضباط،‌ اخلاق و انسانیت برای ما اصل باشد. سایر مسائل از جمله امنیت، بهداشت یا حمل و نقل جزء ابزار مادی و لازم اربعین است، اما اخلاق و انسانیت و نظم و انضباط اصل است.
وی در پایان خطاب به دست اندرکاران این مراسم اظهار داشت: من شاهد هستم که شما با انگیزه، ایمان، علاقه و جدیت برگزاری مراسم اربعین را پیگیری کرده‌اید و چون نیت‌ها خیر است خدا کمک می کند که توفیق حاصل شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *