آب و هوای مشهد, اخبار گردشگری مشهد

10 درجه کاهش دما در شهر مشهد

کاهش

از امروز 23 بهمن ماه شاهد کاهش 10 درجه ای هوا و سرد شدن شهر مشهد خواهیم بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دما در این استان در پی بارش‌های رخ داده امروز، ۱۰درجه نسبت به دیروز کاهش یافته است.

زهرا عنایتی افزود: بیشینه دمای دیروز مشهد ۱۷ درجه سلسیوس بود که برایکاهش ۱۰ درجه ای میانگین دما در خراسان رضوی امروز ۷درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است و برای فردا، یکشنبه، بین یک تا ۲درجه افزایش خواهد یافت و پس از آن تغییر محسوسی نخواهد کرد.

وی بیان کرد: ماندگاری هوای سرد در مناطق مختلف خراسان رضوی تا پایان هفته جاری ادامه دارد، به طوری که کمینه دمای هوای مشهد، که دیشب ۴درجه سلسیوس بود، در روز‌های میانی هفته جاری به زیر صفر خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: بارش باران و برف که از دیشب در خراسان رضوی آغاز شده تاکنون در شهرستان‌های قوچان، مشهد، تربت‌حیدریه، درگز، فریمان، خواف، بردسکن و کلات گزارش شده است.

عنایتی ادامه داد: بارش‌های باران در خراسان رضوی به صورت متناوب و با شدت و ضعف در مناطق گرمسیری به صورت رگباری و در مناطق سردسیری به صورت برف و باران تا روز سه‌شنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

وی گفت: از روز سه‌شنبه هفته جاری جوی پایدار بر استان حاکم خواهد شد و طی این هفته وزش باد به نسبت شدید تا شدید در مناطق شمالی و شرقی استان، به ویژه برای عصر‌ها رخ خواهد داد.

فریمان با کمینه دمای یک درجه سلسیوس و تایباد با بیشینه دمای ۲۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی در ۲۴ساعت گذشته بوده‌اند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *