اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

وضعیت قابل قبول هوای شهر مشهد

قابل قبول

کیفیت هوای شهر مشهد در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

شاخص کیفیت هوای شهر مشهد هم‌ اکنون با عدد ۷۰ و همچنین کیفیت هوا در شبانه‌روز گذشته با عدد ۹۵ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

بنابر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر بیشترین بار آلودگی از ایستگاه خاقانی با شاخص ۱۲۶ گزارش شده است و هوای این منطقه در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. همچنین کمترین بار آلودگی از ایستگاه‌ مفتح با شاخص ۶۴ گزارش شده و هوای این منطقه در شرایط قابل قبول قرار دارد.

در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های کریمی با شاخص ۱۱۷، خاقانی با شاخص ۱۲۶، چمن با شاخص ۱۰۹ و الهیه با شاخص ۱۰۹ و لشگر با شاخص ۱۰۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

همچنین کیفیت هوا در ایستگاه‌های ماشین‌ابزار، نخریسی، سجاد، صدف، خیام جنوبی، آوینی، شهر، امامیه، خیام‌شمالی، سمزقند و سرافرازان در شرایط قابل قبول قرار دارند.

براساس این گزارش، این شرایط هوایی عوارض بهداشتی احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس، احتمال تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی در بیماران قلبی و سالمندان را در پیش دارد و توصیه می‌شود افراد خیلی حساس در صورت امکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین را کاهش دهند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *